Take a fresh look at your lifestyle.

У нас одна доля – триматися разом: у Львові українці, білоруси та литовці провели круглий стіл (відео)

527

У Львові за участі громадськості з України, Білорусі та Литви відбувся круглий стіл на тему “Як нам дружити проти Росії: білорусько-українська співпраця сьогодні і завтра”.

Модератор круглого столу Юрко Антоняк зазначив, що з 2011 р. з ініціативи В’ячеслава Сівчека у Львові відбуваються акції солідарності білоруського та українського народів. “Ми переважно збираємося тричі на рік: 8 вересня – на річницю битви під Оршею (1514 р.), коли наші об’єднані війська під проводом князя Костянтина Острозького розбили армію Московського князівства; 27 листопада – на День героїв Білорусі; 25 березня – на День незалежності Білорусі”, – зазначив Юрко Антоняк.

Один із засновників білоруського руху “Солідарність” В’ячеслав Сівчик акцентував увагу на важливості солідарності громадських ініціатив країн Балто-Чорноморського регіону. “Це шлях до майбутнього, бо лише разом ми зможемо зупинити агресію, яка йде зі сходу”, – підкреслив білоруський політв’язень.

«Як нам дружити проти Росії: білорусько-українська співпраця сьогодні і завтра». Учасники: громадські діячі зі Львова та Мінська (Білорусь).

Михайло Галущак 发布于 2019年11月27日周三

Алена Талстая, яка представляла білоруський Рух солідарності “Разом”, зазначила, що в Україні білоруси мають можливість показувати, що вони є “жива нація”. Також активістка розповіла про важливість вшанування білоруських героїв, зокрема у Львові на Личаківському цвинтарі, де похований Симон Шидловський, один із лідерів повстання Кастуся Каліновського проти Російської імперії (1863-64 рр.).

Громадський активіст та правозахисник із Литви Стасіс Каусініс закликав білорусів та українців і надалі продовжувати свою нелегку боротьбу. “Україна зараз також воює. На поверхні вона наче б то одна, але вона має велику підтримку від сильних європейських країн. Надіємось, що перемога настане навіть швидше, аніж на це надіються українці”, – зазначив литовець.

Директор фонду “Літопис УПА” Микола Посівнич підкреслив, що Білорусь для України є стратегічно важливою. Також історик зазначив, що українці повинні пам’ятати і про те, що мають на західному кордоні Польщу, яка хоче стати “старшим братом”, а не партнером.

Дослідник історії польсько-українських взаємин Роман Грицьків закликав присутніх пожвавити білорусько-українські відносини. “Зі Львова до кордону з Білоруссю 250 км. Нещодавно було опубліковано інформацію, що російські війська у Білорусі є на північних кордонах України. У разі початку повномасштабної війни Росії проти України – Львів буде одним із ключових центрів, куди можуть бути спрямовані російські війська. Ми покладаємо на вас великі очікування, що ви нас завжди попередите, що підтримаєте… Співпраця народів, які свого часу потерпіли від Московського, Польського та Німецького великодержавства мають одну долю – триматися разом”, – підкреслив Роман Грицьків.

Член Політради ВО “Свобода” Михайло Галущак подякував білорусам, які вшановують своїх героїв в Україні. “Історія – це частина міжнародного іміджу. Ваше вшанування героїв у Львові демонструє, що білоруська нація є і у неї є майбутнє, адже вона виховує свою молодь на подвигах предків, які віддавали за незалежність своє життя”, – зазначив Михайло Галущак.

За підсумками круглого столу напрацьоване звернення до Львівської обласної ради.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.