Take a fresh look at your lifestyle.

У Стрию історик Роман Коваль презентував свою нову книгу

143

У Стрию відбулась презентація книги президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «Батькам скажеш, що був чесний». Захід відбувся з ініціативи місцевих свободівців.

Під час презентації Роман Коваль розповів, що книга «Батькам скажеш, що був чесний» висвітлює події російсько-української війни у 1917–1940-х рр. та історії звичайних українців, які в боротьбі проти російських окупантів ставали героями. У дослідженні широко використано архівні документи, а також спогади вояків Армії УНР, учасників повстансько-партизанського руху та кубанських козаків.

Автор описав 50 біографій українських героїв, 10 драматичних історій, 10 спогадів і 10 документів зі справи отамана Антона Шкарбуненка-Шкурка, який вів збройну боротьба до осені 1925 року. Книга присвячена добровольцям Запорозького корпусу Армії УНР, ДУК «Правий сектор», полку «Азов», батальйону «Айдар», ОДЧ «Карпатська Січ», які чесно виконали обов’язок перед Батьківщиною.

Один з організаторів заходу свободівець, учасник російсько-української війни Володимир Лоїш під час презентації подякував Роману Ковалю за його вагомий внесок у дослідження українського визвольного руху першої половини ХХ ст. «На прикладі героїв з минулого ми виховуємо героїв сьогодення», – підкреслив свободівець.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.