Take a fresh look at your lifestyle.

Бродівська райрада вимагає добровільного об’єднання громад та збереження району

240

Бродівська районна рада  вимагає здійснювати об’єднання громад лише на добровільних засадах та зберегти Бродівський район як окрему адміністративно-територіальну одиницю. Таке рішення депутати ухвалили на позачерговій сесії районної ради.

Як зазначив у своєму виступі голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Олег Панькевич, який взяв участь у роботі сесії, реформа влади не передбачає справжньої децентралізації.

«Досі жодна реформа влади – цієї й попередньої – проводилася не з користю для людей. Це ж стосується і так званої децентралізації, якої насправді немає. Бо децентралізація мала би передбачати розширення повноважень для місцевих громад, зосередження ресурсів на місцях, створення умов, за яких громади могли би розвиватися. А насправді ми отримали бездумне перекроювання територій», – зазначив депутат.

Він також наголосив, що важливо, аби органи місцевого самоврядування брали участь у формуванні громад, тому фракція ВО «Свобода» у Львівській обласній раді ініціює скликання позачергової сесії з цього приводу.

За словами голови фракції ВО «Свобода» у Бродівській районній раді Володимира Чехута, згідно з проєктом адміністративно-територіального устрою Львівської області, Бродівський район буде несправедливо ліквідовано.

«Вважаємо, що роль Бродівського району значно применшили в процесах державотворення, обороноздатності та підтримання позитивного іміджу області. Бродівський район – один із найбільш розвинутих районів Львівської області, тут розташовано багато підприємств, установ, закладів соціально-культурної сфери. Також на території району дислокуються бойові військові частини. Все це сприяє стабільному економічному розвитку району, дозволяє нарощувати темпи фінансових надходжень в бюджети різних рівнів, забезпечує самодостатність районного бюджету. Ми вважаємо, що таким рішенням виконавча влада знехтувала правами громади та самоврядування», – зазначив депутат.

За пропозицією голови фракції ВО «Свобода» Володимира Чехута районна рада звернулася до обласної ради та облдержадміністрації щодо збереження Бродівського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці, підтримала добровільне об’єднання громад, зокрема ініціативу створення Ясенівської громади (у складі Ясенівської, Підгорецької, Пониквянської сільських рад), включила Ясенівську громаду до перспективного плану, не допустила включення Станіславчицької громади до Лопатинської всупереч волі громади.

Рада також вирішила делегувати до складу робочої групи від Бродівського району своїх представників, звернутися до народного депутата України від Бродівщини Михайла Бондара, голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина щодо підтримки позиції громад Бродівщини та рішення сесії районної ради.

У четвер, 5 грудня, Бродівська районна рада збереться на своє виїзне засідання під стінами Львівської облради та облдержадміністрації.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.