Take a fresh look at your lifestyle.

Маркування кордонів: на Закарпатті встановили пам’ятник угорському князю (фото)

171

На Закарпатті у парк Будапешт в Берегові привезли кінну статую Ференца Ракоці ІІ, лідера боротьби за незалежність Угорщини. Відкриття пам’ятника угорські ЗМІ анонсували на 17 грудня.

Про це повідомляє syla.news

Ініціаторами встановлення кінного пам’ятника Ференцу Ракоці ІІ є Товариство угорської культури Закарпаття (KMKSZ). Мрії про таку скульптуру були вже давно, але не вистачало фінансування. Тепер гроші знайшлися, але в Угорщини. Постамент для пам’ятника з надписом «Сum Deo pro Patria et Libertate!» («З Богом за Вітчизну та Свободу») встановили ще у червні.

Роботи у парку виконувалися коштом угорського фонду Габора Бетлена. І саме пам’ятник цьому політичному діячеві став вимогою від угорської сторони. Тим часом, Міністерство культури України ще не дало позитивний висновок щодо встановлення зазначеного монумента, а тому проведення урочистостей 17 грудня наразі залишається під великим знаком питання. Автор скульптури – угорський митець Лайош Дьорфі.

Фе́ренц II Ра́коці (угор. II. Rákóczi Ferenc) (27.03.1676 – 8.04.1735) – князь Трансільванії (Семигороддя), керівник антигабсбурзького повстання 1703-1711 рр., останній старший представник угорської династії Ракоці.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.