Take a fresh look at your lifestyle.

Ганущин лобіює “кар’єрну мафію”, – громадський активіст

2 117

Сьогодні, 16 грудня, на президії Львівської обласної ради голова ради Олександр Ганущин не надав слово громадському активісту, учаснику російсько-української війни Михайлу Галущаку, який намагався озвучити питання щодо недоцільності включення без погодження місцевої ради у Порядок денний сесії Проекту рішення про надання гірничого відводу приватній фірмі “Дністер” (Миколаївське родовище піску, вапняку).

Михайло Галущак попросив виступу у “Різному”, однак голова ради відмовився надати йому слово. Після цього депутат облради Володимир Гірняк попросив голову ради все ж таки вислухати громадського активіста з Миколаєва. Ганущин поставив питання про надання слова на голосування і разом зі своїми приближеними депутатами за це не проголосував, і питання не пройшло.

У вказаному Проекті рішення йдеться про надання “Дністру” “гірничий відвід площею 102,0 га в користування до 11 грудня 2038 року з метою видобування пісків… що розташоване в північній околиці м. Миколаєва Миколаївського району Львівської області”.

Михайло Галущак у коментарі зазначив, що сесія Миколаївської міської ради не надавала дозволу “Дністру” для розширення гірничого відводу і тому це питання не повинно бути включене у Порядок денний. 

“На одній із екологічних комісій облради, коли розглядалось питання розширення цього піщаного кар’єру було прийняте рішення, що без погодження місцевих рад подібні Проекти рішення не виноситимуться на сесію облради, але сьогодні ми побачили зовсім протилежне. Також хотілося б почути відповіді на питання: чи знають землевласники паїв, що на їхній землі буде кар’єр? Чи давали вони погодження на це? Чи знають миколаївчани, що кар’єр хочуть розширити до 300 м від їхніх хат? Чому не проводили жодних громадських слухань щодо цього питання”, – підкреслив Михайло Галущак.

Громадський активіст також висловив припущення, що подібна позиція голови облради Олександра Ганущина свідчить про його небажання почути відповіді на вказані питання і про його лобіювання “кар’ єрної мафії”, яка в обхід громади м. Миколаєва намагається розпоряджатися місцевими надрами.

Зазначимо, що “Дністер” у Миколаєві, розширюючи свій кар’єр, зруйнував частину “Миколаївської фортеці” (фортифікаційні споруди Першої світової війни).

Проект рішення, яким влада без погодження громади хоче розширити миколаївський кар’єр на 102 га.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.