Take a fresh look at your lifestyle.

Щебель і Ко не підтримали проголошення Року Михайла Мочульського (поіменне голосування)

569

Сьогодні під час сесії Миколаївської міської ради мер Миколаєва А. Щебель та його більшість не підтримала Проект рішення “Про проголошення 2020 р. у Миколаєві Роком Михайла Мочульського” (ініціатор Михайло Галущак).

А. Щебель та екс-секретар В. Підлужний навіть не бажали включати вказаний Проект рішення у Порядок денний, однак депутати все ж таки наполягли на цьому.

Під час самого голосування за Проект рішення “Про проголошення 2020 р. у Миколаєві Роком Михайла Мочульського” більшість депутатів наближених до А. Щебеля та сам же мер проголосували – “утримався” та “проти”.

Результати поіменного голосування:

Зазначимо, що у 2020 р. відзначається 145-річчя від Дня народження та 80-та річниця від Дня смерті миколаївчанина Михайла Мочульського – відомого українського критика, літературознавця, перекладача, російського політв’язня (під час Першої світової війни був висланий російською окупаційною владою у Симбірськ та Казань), учасника делегації Української Народної Республіки на мирних переговорах у Бресті, дописувача до багатьох європейських видань, дійсного члена Наукового товариства ім. Т. Шевченка.

Фото із книги листувань сімей двох Михайлів – Мочульського та Грушевського.

Монографія миколаївчанки Наталії Ощипок “Повернення із забуття. Михайло Мочульський у літературному процесі кінця ХІХ – початку ХХ століття” (Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. – Львів, 2015. – 252 c.).

Могила Михайла Мочульського в одному із центральних парків Івано Франківська, поряд з іншими могилами відомих українських діячів ХІХ-ХХІ ст.

Під час сесії Михайло Галущак заявив, що місцеві жителі Миколаєва, які шанують та гордяться своїм земляком Михайлом Мочульським – не пробачать меру та його депутатам цього ганебного голосування.

Непроголосований Щебелем і його більшістю Проект рішення про проголошення у 2020 р. у Миколаєві Роком Михайла Мочульського.

Зазначимо, що цього року мер Миколаєва А. Щебель відмовився проголошувати 2019 р. у Миколаєві Роком іншого відомого миколаївчанина, одного з ідеологів ОУН Михайла Палідовича-“Карпатського”.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.