Take a fresh look at your lifestyle.

Свободівці у Львівській облраді – проти президентських змін до Конституції

209

Запропоновані зміни до Конституції України передбачають абсолютну концентрацію влади в руках Президента та приховують можливість надання особливого статусу Донбасу. Про це йдеться у зверненні фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді, яку вона пропонує ухвалити на сесії.

«На сайті Верховної Ради України оприлюднено текст законопроєкту «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», внесений Президентом України Володимиром Зеленським.

Вбачаємо в децентралізації, записаній у назві проєкту закону, абсолютну концентрацію президентської влади. Президент фактично бере під контроль усі місцеві ради. Через своїх префектів, а простіше сказати – «смотрящих», контролює всю їхню діяльність, за потреби  розпускає ради, знімає з посад міських голів чи тримає їх «на гачку». У самих рад забрано можливість висловити недовіру префекту (раніше президент був зобов’язаний звільняти голову державної адміністрації, якщо за це проголосувало 2/3 депутатів).

Замість «неможливості федералізації», оголошеної на брифінгу в Парижі, – її реальне виконання в найближчі місяці. І це найнебезпечніше в цьому законі.

Парламент отримує повноваження визначати «правовий статус адміністративно-територіальних одиниць» (читай – давати особливий статус Донбасу), до того ж голосуванням простою більшістю (226 голосів), а не конституційною (300 голосів).

Верховна Рада отримує право збільшувати або зменшувати області. Тож не виключено, що вже невдовзі підконтрольні Україні частини Донеччини і Луганщини можуть приєднати до суміжних з ними областей, а підконтрольні Російській Федерації «ЛНР» і «ДНР» – перетворити в Донецьку й Луганську області із передбаченим вище «особливим статусом».

Оце і є те, про що Президент Зеленський домовився з Путіним під час нормандської зустрічі, – приховані за словом «децентралізація» мінські угоди, особливий статус Донбасу і «формула Штайнмаєра», – йдеться у зверненні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.