Take a fresh look at your lifestyle.

В одному із замків Возницького обвалився дах (фото)

155

На Львівщині у стародавньому костелі капуцинів в Олеську обалився дах.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук зазначив депутат Львівської обласної ради від ВО “Свобода” Олег Панькевич.

У костелі міститься фондосховище Олеського замку.

Олег Панькевич припустив, що причиною обвалу могли стати ремонтні роботи, які ведуться на об’єкті.

“Прочитав коментар на сторінці Львівської національної галереї – там є і про гальмування передачі земельних ділянок та будівель музеїв, і про бездіяльність чиновників, про неможливість фінансувати протиаварійні та реставраційні роботи згідно з бюджетним законодавством, але нічого не сказано про ремонт даху, під час якого відбувся обвал.

Тож маю питання до керівництва галереї: хто є замовником робіт на об’єкті, хто готував проектну документацію, яка структура виконувала ремонтні роботи, хто здійснював нагляд? Також мене цікавить, чому до костелу не пустили представників ЗМІ (знаю про це від журналістів) – це ж пам’ятка архітектури національного значення, а не секретний об’єкт? Є підстави вважати, що керівництво галереї має що приховувати. Але в цій ситуації не мають права мовчати ні мистецька громадськість, ні медіа, ні влада”, – зазначив свободівець.

Сьогодні депутати фракції ВО “Свобода” у Львівській обласній раді ініціювали скликання позачергового засідання комісії з питань культури із виїздом до Олеська.

Олег Панькевич звернувся до Міністерства культури щодо створення комісії, яка би вивчила ситуацію та зробила відповідні висновки.

“І бажано, щоб це вивчення стосувалося не лише костелу в Олеську, а загалом ситуації у Львівській національній галереї мистецтв. Бо відколи в ній змінилося керівництво, то лише й чути про скандали, звільнення фахівців та руйнування пам’яток. І причина – в непрофесійності менеджменту, яка спричинила серйозну системну кризу.

Прикро, що все це відбувається за мовчазної згоди Львівської обласної ради, облдержадміністрації, Міністерства культури. Неодноразово фракція ВО «Свобода» у Львівській обласній раді порушувала питання збереження національної культурної спадщини на Львівщині. Однак керівництву облради та депутатській більшості байдужа ця проблема. У листопаді 2016 року більшість не підтримала заяву про ситуацію у Львівській національній галереї мистецтв, а зареєстрований торік проект рішення навіть не потрапив до порядку денного…”, – підкреслив свободівець.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.