Take a fresh look at your lifestyle.

“Ви робили речі без дозволів”: Собко до Возняка щодо ситуації в Олеську

459

Сьогодні у Львівській обласній адміністрації відбулося засідання комісії щодо ситуації, яка склалася навколо обвалу даху в стародавньому костелі капуцинів в Олеську, де міститься фондосховище Олеського замку. 

Під час наради заступник голови ЛОДА Іван Собко зазначив, що роботи, які були проведені у костелі з ремонту даху не мали відповідної документації. “Ви робили речі без дозволів”, – зазначив Собко у відповідь на виступ Тараса Возняка, директора Львівської Національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, до підпорядкування якої належить костел в Олеську.

Сам же Возняк у своєму виступі неодноразово зазначав, що однією із причин аварійності даху є ситуація із власністю замків Возницького. Директор відстоював позицію їхньої передачі із сфери державної власності у сферу управління Міністерства культури, молоді та спорту.

Натомість, захисник культурної спадщини Валерій Потюк зазначив, що для вирішення питання перекриття даху костелу немає необхідності змінювати право власності на замки Возницького.

Зазначимо, що раніше голова фракції ВО “Свобода” у Львівській обласній раді Олег Панькевич у себе на сторінці у Фейсбук повідомив про те, що до костелу після обвалу даху не пустили представників ЗМІ. Очевидно, що причиною обвалу даху стали ремонтні роботи у костелі.

“Неодноразово фракція ВО “Свобода” у Львівській обласній раді порушувала питання збереження національної культурної спадщини на Львівщині. Однак керівництву облради та депутатській більшості байдужа ця проблема. У листопаді 2016 року більшість не підтримала заяву про ситуацію у Львівській національній галереї мистецтв, а зареєстрований торік проект рішення навіть не потрапив до порядку денного…”, – зазначив Олег Панькевич.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.