Take a fresh look at your lifestyle.

Скандал навколо Олеського замку: дії Возняка розслідуватимуть правоохоронці

218

Депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода», член комісії з питань культури Мирослава Бабінська звертатиметься  у відповідні органи щодо зловживань керівництва Львівської національної галереї мистецтв. Про це вона зазначила, коментуючи засідання комісії у справі з обвалом даху у фондосховищі музею «Олеський замок».  

«9 січня у Львівській облдержадміністрації засідала «спеціальна комісія» у справі із обвалом даху в фондосховищі Олеського замку. Коли прочитала прес-реліз за підсумками зустрічі, зробила висновок: всього за п’ять днів після першої офіційної реакції адміністрації позиція влади  суттєво змінилася. Уже нема докорів на адресу керівництва Львівської галереї мистецтв, нема запитань стосовно несанкціонованого проведення реставраційних робіт, про підозру в кримінальному правопорушення, про необхідність розслідування, про які йшлося в попередньому релізі. Ще 4 січня адміністрацію бентежила нова підпокрівельна плівка, натягнута на нових дерев’яних балках даху, що свідчить про самовільні роботи на пам’ятці, то 9 січня в адміністрації кажуть, що «об’єкт тимчасово накрили плівкою, щоб запобігти намоканню під час снігу та дощу». І як підсумок засідання – рішення «про повну реставрацію пошкодженого даху пам’ятки» та «порозуміння з дирекцією Галереї мистецтв».

Що ж сталося за ці кілька днів? Припускаю, сторони, які обмінювалися взаємними звинуваченнями, справді досягли порозуміння. Але я маю кілька запитань до представників облдержадміністрації та Львівської галереї мистецтв.

Чи було звернення щодо очевидних несанкціонованих робіт на пам’ятці архітектури до ДАБІ та правоохоронних органів?

Чому за стільки років не було реалізовано проект реставрації даху, хоч в 2010 році була виготовлена ПКД?

Чи представники комісії обстежили стан експонатів, які зберігаються в фондосховищі, чи не пошкоджено їх внаслідок обвалу?

Яких заходів ужито, аби зберегти експонати, які зберігаються в костелі Капуцинів?

Зауважу, що в будь-якому разі звертатимусь як депутат у відповідні органи щодо зловживань керівництва Львівської національної галереї мистецтв», – наголосила депутатка.

Зазначимо, що раніше під час засідання вказаної комісії щодо ситуації в Олеському замку заступник голови ЛОДА Іван Собко зазначив, що роботи, які були проведені у костелі з ремонту даху не мали відповідної документації. “Ви робили речі без дозволів”, – зазначив Собко у відповідь на виступ Тараса Возняка, директора Львівської Національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького, до підпорядкування якої належить костел в Олеську.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.