Take a fresh look at your lifestyle.

Націоналісти ініціюють звернення про зміни до Виборчого кодексу

133

Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Олег Панькевич ініціює звернення ради стосовно внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави). У зверненні йдеться, що розмір грошової застави, встановлений новим Виборчим кодексом України, є дискримінаційним і порушує право громадян України балотуватися на виборах.

Як зазначає автор звернення, неприйнятне збільшення грошової застави для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та для виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч) майже у 40 разів порівняно з місцевою виборчою кампанією 2015 року.

«Як наслідок, брати участь у виборах можуть тільки ті партії та громадяни, які володіють достатньо великими коштами. 

Неприйнятно, що для загальнонаціональних та місцевих виборів (з кількістю виборців більше 90 тисяч) застосовуються різні принципи для розрахунку розміру грошової застави. І ці принципи дискримінаційні щодо зазначених місцевих рад, в яких розмір грошової застави у розрахунку на одного виборця майже в п’ятнадцять разів більший, ніж на парламентських, і в понад 20 разів більший, ніж на президентських виборах.

Сума застави перевищує в рази середній річний дохід в Україні, який становив у 2019 році близько 125 тисяч гривень», – йдеться у зверненні.  

Також зазначається, що Конституція України гарантує громадянам право бути обраними до органів державної влади та місцевого самоврядування.

Але механізм грошової застави, встановлений новим Виборчим кодексом України (для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч), є дискримінаційним і порушує право громадян України бути кандидатом на виборах.

Автори звернення вимагають від ВРУ та Президента внести зміни до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави).

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.