Take a fresh look at your lifestyle.

Депутати Львівської облради направили звернення щодо пошкодження пам’ятки національного значення

119

Депутати Львівської обласної ради від ВО “Свобода” Мирослава Бабінська та Михайло Ковалів направили звернення у правоохоронні та контролюючі органи щодо порушення законності під час будівельних робіт, які спричинили обвал даху у стародавньому костелі капуцинів у с. Олесько (Львівська обл.).

Зазначимо, що костел є пам’яткою архітектури національного значення, тепер там розташоване фондосховище Львівської Національної галереї мистецв імені Б. Г. Возницького.

Нагадаємо, що 9 січня у Львівській обласній державній адміністрації під час засідання комісії щодо вказаної ситуації навколо Олеського замку, заступник голови ЛОДА Іван Собко зазначив, що роботи, які були проведені у костелі з ремонту даху не мали відповідної документації.

У зверненні вказується, що директор Львівської Національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького Тарас Возняк не мав права укладати договір з ПП “Будкомплект Плюс” щодо ведення ремонтних робіт у костелі капуцинів без відповідних погоджень на це з балансоутримувачем – Львівською обласною державною адміністрацією – та Міністерством культури, молоді та спорту України.

Також відповідно до охоронного договору укладеного у грудні 2012 р. між Управлінням охорони культурної спадщини Львівської облдержадміністрації та Львівською Національною галереєю мистецтв, остання (“Користувач”) брала на себе зобов’язання щодо охорони пам’ятки архітектури 1739 р. колишнього костелу капуцинів в смт. Олесько Буського району. Відповідно до пункту №7 вказаного договору, у разі, якщо користувач завдає пошкоджень пам’ятці культури, в результаті чого їй загрожує часткове або повне знищення, що і відбулося 03.01.2020 р., “Користувач” (Львівська Національна галерея мистецтв) несе адміністративну або кримінальну відповідальність. Відтак, можемо констатувати, що відбулося порушення законодавства (Закону України “Про архітектурну діяльність” та Закону України “Про охорону культурної спадщини”).

Свободівці зазначають, що вказані факти неабияк стурбували середовище діячів культури Львівщини і не лише з огляду на безвідповідальне ставлення керівництва галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького до ремонтних робіт на пам’ятці архітектури національного значення, але й у питанні збереження експонатів, які знаходяться у костелі капуцинів.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.