Take a fresh look at your lifestyle.

Нескорений дух Героїв Крут передався сучасним захисникам України, – Микола Седіло

90

Сьогодні, 29 січня, Україна вшановує День героїв Крут.

Депутат Львівської облради від Миколаївщини Микола Седіло зазначив, що подвиг української молоді на станції Крути у січні 1918 р. є трагічною і водночас героїчною сторінкою нашої історії.

“100 років  тому біля станції Крути кілька сотень київських студентів та гімназистів вступили у нерівний бій з чотирьохтисячною більшовицько-російською армією. Герої Крут призупинили наступ окупантів на столицю України, що дало змогу урядові Української Народної Республіки добитися міжнародного визнання України на мирних переговорах у Бресті. Тоді вперше у ХХ ст. відбулося офіційне визнання нашої держави”, – зазначив Микола Седіло.

Не маючи особливих військових навичок, погано озброєні київські студенти довели, що свою державність українці готові захищати будь-якою ціною.

“Через ціле століття нескорений дух та любов до України передались сучасним захисникам рідної землі: Героям Небесної Сотні та Героям російсько-української війни. Вшановуючи пам’ять загиблих під Крутами, ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя у боротьбі за незалежну і соборну Україну”, – підкреслив Микола Седіло.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.