Take a fresh look at your lifestyle.

Львівська облрада вимагає змін до Виборчого кодексу щодо грошової застави

74

Сьогодні, 11 лютого, на  сесії Львівської обласної ради депутати ухвалили звернення  до Верховної Ради України та Президента України про внесення змін до статті 225 Виборчого кодексу України (щодо розміру грошової застави), яке ініціювала фракція ВО «Свобода».

Депутати вважають норми Виборчого кодексу дискримінаційними і пропонують зменшити розмір грошової застави.

Львівська облрада вважає неприпустимим збільшення грошової застави для кандидатів у міські голови у містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та для виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч) майже у 40 разів порівняно з місцевою виборчою кампанією 2015 року.    

«Неприйнятно, що для загальнонаціональних та місцевих виборів до місцевих рад (з кількістю виборців більше 90 тисяч) застосовуються різні принципи для розрахунку розміру грошової застави. І ці принципи дискримінаційні щодо зазначених місцевих рад, у яких розмір грошової застави в розрахунку на одного виборця майже в п’ятнадцять разів більший, ніж на парламентських, і в понад 20 разів більший, ніж на президентських виборах.

Сума застави в рази перевищує середній річний дохід в Україні, який становив у 2019 році близько 125 тисяч гривень», – йдеться у зверненні.

Депутати наголошують, що Конституція України гарантує громадянам право бути обраними до органів державної влади та місцевого самоврядування, але механізм грошової застави, установлений новим Виборчим кодексом України (для кандидатів у міські голови в містах з кількістю виборців понад 90 тисяч та виборчих списків партій до місцевих рад (обласних та міських з кількістю виборців більше 90 тисяч), є дискримінаційним і порушує право громадян України обиратися та бути обраним.

«Ми, депутати Львівської обласної ради, пропонуємо внести відповідні змін до статті 225 Виборчого кодексу України з метою зменшення розміру грошової застави», – йдеться у зверненні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.