Take a fresh look at your lifestyle.

Захмарні премії для чиновників: Львівська облрада підтримала протест свободівців

409

Сьогодні, 11 лютого, на  сесії Львівської обласної ради депутати підтримали заяву фракції ВО «Свобода»  щодо непомірних виплат державним посадовцям.  

Депутати вимагають від Кабінету Міністрів України скасувати занадто завищені зарплати та премії посадовців і керівників державних компаній та встановити п’ятикратне співвідношення між максимальною та мінімальною погодинною заробітною платою у працівників бюджетної сфери та державних компаній.

У заяві зокрема йдеться, що керівники міністерств та їхні заступники, а також топменеджери державних підприємств отримують від кількасот тисяч гривень до кількох мільйонів на місяць у той час, як розмір мінімальної пенсії в Україні становить 1889 гривень, мінімальної заробітної плати ‒ 4 723 гривень, а заробітна плата воїна, який ризикує своїм життям на сході ‒ 10000 гривень. Особливо цинічно виглядають захмарні виплати чиновникам на тлі недофінансування галузей охорони здоров’я, освіти, культури, коли повсюдно відбувається масове закриття шкіл та лікарень.

«Хочемо також нагадати, що після Революції Гідності Верховна Рада України VII скликання проголосувала за зменшення розміру зарплат народним депутатам до 6 тисяч гривень. Це було логічне й справедливе рішення. Минуло небагато часу – і постмайданівські обранці, цілком забувши, що таке справедливість, кілька разів підвищували собі платню.

Ми, депутати Львівської обласної ради, просимо Кабінет Міністрів України: скасувати занадто завищені зарплати та премії посадовців і найманих працівників державних компаній; розробити тарифікаційну шкалу погодинної оплати праці згідно з європейськими стандартами; встановити п’ятикратне співвідношення між максимальною та мінімальною погодинною заробітною платою у працівників бюджетної сфери та державних компаній; прив’язати преміювання чиновників і керівних менеджерів державних компаній у відсотковому відношенні до зростання ВВП», – йдеться в заяві.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.