Take a fresh look at your lifestyle.

Миколаївська районна рада зробила те, що не захотіла міська – проголосила Рік Мочульського

602

Миколаївська районна рада на своєму останньому засідання прийняла рішення про проголошення 2020 р. у районі Роком видатних миколаївчан – Уляни Кравченко та Михайла Мочульського.

З відповідною ініціативою на сесії виступив голова районної ради Тарас Зубрицький. У проекті рішення доручено Миколаївській РДА напрацювати заходи щодо відзначення 160 р. від Дня народження Уляни Кравченко (письменниці, першої жінки-поетеси у Галичині) та 145 р. від Дня народження Михайла Мочульського (літературознавця, громадсько-політичного діяча).

Зазначимо, що попередньо Миколаївська міська рада на чолі із мером Андрієм Щебелем відхилила пропозицію свободівця Михайла Галущака проголосити у м. Миколаєві 2020 р. Роком Михайла Мочульського. “Районна рада зробила те, що не захотіла зробити міська. Надіюсь, місцеві жителі Миколаєва дадуть цьому належну оцінку”, – наголосив Михайло Галущак.

Довідка:

Михайло Мочульський (1875-1940) – знаний український літературознавець, критик, перекладач першої половини ХХ ст. Був у близьких взаєминах з такими видатними діячами української історії, як Михайло Грушевський, Іван Франко, Дмитро Дорошенко та ін. У кінці 1914 р. заарештований російською окупаційною владою і вивезений до Росії. Михайло Мочульський був у складі делегації Української Народної Республіки на мирних переговорах у Бресті у 1918 р, де було вперше визнано Українську державу на міжнародному рівні, знав кілька мов, дописував у тогочасні європейські ЗМІ, дійсний член Наукового товариства ім. Т. Шевченка. Похований у меморільному сквері Івано-Франківська.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.