Take a fresh look at your lifestyle.

“Хай живе Україна!”: у Миколаєві покажуть фільм про подвиг Біласа та Данилишина

171

Цієї неділі, 16 лютого, у м. Миколаєві з ініціативи районної організації ВО “Свобода” відбудеться показ фільму про героїчний подвиг оунівців Василя Біласа та Дмитра Данилишина.

Захід приурочений до 91-ї річниці від створення ОУН.

Показ відбудеться у Миколаївській районній бібліотеці (пр. Грушевського, 6). Початок о 15.00.

Презентуватимуть кінострічку історики: Ярослав Сватко, Микола Посівнич (актори фільму) та Михайло Галущак.

Автор сценарію та режисер фільму військовий капелан, священик УГКЦ Михайло Греділь.

Свободівець Михайло Галущак зазначив, що фільм буде особливо цікавий жителям Миколаївщини, адже частина епізодів розгортається у районі. “З покоління у покоління на Миколаївщині переповідають історію, як Василя Біласа та Дмитра Данилишина було затримано у с. Верин. Сьогодні на цьому місці встановлено пам’ятний знак і кожного року місцева громада вшановує біля нього героїчний подвиг українських націоналістів 1932 р. Пам’ятаймо тих, хто віддав за нас своє життя”, – наголосив Михайло Галущак.

У сюжеті фільму події розгортаються на Львівщині у м. Городок. Члени ОУН, із метою здобути кошти для української справи, 30 листопада 1932 року напали на поштове відділення у вказаному містечку.

Після нападу на пошту, двох націоналістів Василя Біласа (25 р.) та Дмитра Данилишина (21 р.) затримали місцеві жителі поблизу с. Верин (Миколаївський район), бо думали, що це втікають кримінальники. Польська поліція відправила хлопців до Львова, де їх було розстріляно вранці 23 грудня. Останніми словами націоналістів були: “Хай живе Україна!”.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.