Take a fresh look at your lifestyle.

У Миколаєві презентували календар до Року Кравченко та Мочульського (фото)

403

У м. Миколаєві свободівець Михайло Галущак презентував історичний календар на 2020 р., який був виготовлений до 160-річчя від Дня народження Уляни Кравченко (письменниці, першої жінки-поетеси у Галичині) та 145-річчя від Дня народження Михайла Мочульського (літературознавця, громадсько-політичного діяча).

Презентація відбулася у Миколаївській районній бібліотеці перед початком показу фільму “Незламні” (про подвиг оунівців Василя Біласа та Дмитра Данилишина).

Михайло Галущак у виступі зазначив, що цей рік на Миколаївщині, відповідно до рішення Миколаївської районної ради, проголошено Роком Уляни Кравченко та Михайла Мочульського. “Це великі люди, які прославили нашу Миколаївщину і ми повинні про них пам’ятати”, – наголосив під час виступу свободівець.

Додамо, що Миколаївська міська рада на чолі із мером відмовилася проголошувати цей рік у Миколаєві Роком Михайла Мочульського.

Під час презентації всі охочі отримали календарі. Всього виготовлено 500 шт А3 формату, які розповсюджуватимуться у навчальні заклади, бібліотеки, так і серед жителів Миколаївщини. Отримати календар можна у Михайла Галущака, попередньо про це написавши йому у соцмережу Фейсбук – посилання: https://www.facebook.com/profile.php?id=100045563141540&fref=search&__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCrOrDEqQxeKLmeqwFW2mlvA_mvjZ3sDDARrUSWFlCVxOJInUHwHoqgralZ4TcSvuiDnaO-7lMIlV67

Довідка:

Уляна Кравченко (1860-1947) – українська письменниця, активістка українського жіночого руху, перша у Галичині поетеса, чиї твори стали популярними.

Михайло Мочульський (1875-1940) – знаний український літературознавець, критик, перекладач першої половини ХХ ст. Був у близьких взаєминах з такими видатними діячами української історії, як Михайло Грушевський, Іван Франко, Дмитро Дорошенко та ін. У кінці 1914 р. заарештований російською окупаційною владою і вивезений до Росії. Михайло Мочульський був у складі делегації Української Народної Республіки на мирних переговорах у Бресті у 1918 р, де було вперше визнано Українську державу на міжнародному рівні, знав кілька мов, дописував у тогочасні європейські ЗМІ, дійсний член Наукового товариства ім. Т. Шевченка. Похований у меморільному сквері Івано-Франківська.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.