Take a fresh look at your lifestyle.

Влада повинна врахувати позицію Березини та Роздолу, які хочуть до Миколаєва, – Галущак

1 203

У Львівській облдержадміністрації відбулися додаткові публічні консультації з питань завершення реформи адміністративно-територіального устрою області.

Одне із ключових питань, яке обговорювалося – це ОТГ, які планують створити на території Миколаївського району.

Відео обговорення:

Питання про Миколаївську ОТГ

Geplaatst door Михайло Галущак op Woensdag 19 februari 2020

В.о. директора департаменту економічної політики Львівської ОДА Степан Куйбіда зазначив, що у кінці минулого року ОДА направила свої пропозиції щодо майбутніх ОТГ на Миколаївщині, де було передбачено, що Березина та Розділ мають увійти у склад майбутньої Миколаївської ОТГ. Однак, на засіданні у профільному міністерстві цю позицію відправили на доопрацювання в ОДА, з приводу чого і були організовані вказані додаткові консультації

На засіданні були присутні депутати сіл Березина та Розділ, сільський голова останнього Марія Рогуля, які зазначили, що у них є відповідні рішення громадських слухань та рад щодо приєднання до майбутньої Миколаївської ОТГ і вони не хочуть включення їхніх населених пунктів до Новороздільської ОТГ, як це також розглядається.

Свободівець Михайло Галущак під час виступу попросив керівництво Львівської ОДА врахувати позицію місцевих громад, адже законодавство передбачає добровільне об’єднання, а не примусове.

“Основною перепоною, чому повернули документи з Кабміну на доопрацювання – це те, що дорога з Роздолу проходить через Розвадівську ОТГ і це, начебто, порушення методики формування ОТГ, але остання має рекомендаційний характер.

Щодо дотримання принципів тієї ж методики, то, до прикладу, село Урич включили в ОТГ, де воно з центром ОТГ взагалі немає прямої дороги.

Головне у методиці, щоб населений пункт не був дальше 20 км від центру ОТГ, а якщо Березина, Розділ та Миколаїв межують територією і є рішення відповідних рад, у тому числі і районної, то тут не має ніяких суттєвих причин, щоб не виконати волю громад на добровільне об’єднання з Миколаєвом. Миколаївська ОТГ має бути великою”, – наголосив Михайло Галущак.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.