Take a fresh look at your lifestyle.

Майданівці просять нагородити лікарку Майдану Наталію Ван Доеверен

454

Учасники Революції Гідності закликали голів Львівської обласної ради та облдержадміністрації звернутися із поданням до Президента України щодо відзначення державною нагородою лікарки Майдану, головного лікаря Шпиталю Митрополита Шептицького у Львові, кандидата медичних наук Наталії Ван Доеверен.

Звернення підписали: Ірина Сех, голова ГО Всеукраїнське об’єднання українок «Яворина», співголова Львівського обласного Штабу національного спротиву під час Революції Гідності; Михайло Нискогуз, голова Міжфракційного об’єднання учасників російсько-української війни у Львівській обласній раді, постраждалий під час Революції Гідності, доброволець РУВ; Костянтин Василькевич, лікар-хірург, кандидат медичних наук, лікар Майдану, учасник російсько-української війни,  голова ЛОО ВГО «Легіон Свободи»; Роман Дмитришин, учасник Революції Гідності, поранений на Майдані; Катерина Кожушко, представниця ЛОО ГО «Ветеранський рух».

«Шість років тому, 20 лютого 2014 року, в готелі «Україна» першому пораненому надавала допомогу лікар зі Львова (тоді – заступник головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні) Наталія Ван Доеверен (Готь). Той чоловік вижив, як і ще десятки тих, кого змогла врятувати Наталія Ван Доеверен та її колеги зі Львова – лікарі Олександр та Ірина Шабанови, Назарій Гичка.

Тільки через три роки, 2017 року, напередодні річниці розстрілів, було нагороджено орденами лікарів Майдану, зокрема медиків із Львівщини. Однак Наталія  Ван Доеверен до списку не потрапила, попри те, що її рекомендувала Ініціативна група поранених/постраждалих на Майдані. Вважаємо, що її кандидатуру влада незаслужено проігнорувала, чим зневажили роль медиків у порятунку захисників  Майдану.

Ми, учасники Революції Гідності, ніколи не забудемо, як ця лікарка, незважаючи на загрозу переслідувань, їздила на Майдан, таємно забирала зі столичних лікарень наших поранених і везла до Львова, щоб там сховати від розправи режиму в лікарняних палатах. Ми пам’ятаємо, як вона прибігла в хол готелю «Україна» на перший поклик і залишалися там до останнього, доки всіх поранених не забрали «швидкі», а ті, кого не можна було врятувати, лишилися лежати під простирадлами…

Закликаємо Вас звернутися із поданням до Президента України щодо відзначення державною нагородою лікарки Майдану, головного лікаря Шпиталю Митрополита Шептицького у Львові, кандидата медичних наук Наталії Романівни Ван Доеверен», – йдеться у зверненні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.