Take a fresh look at your lifestyle.

У Павлокомі польське підпілля показало своє обличчя, – Галущак

622

3 березня українці згадую чергові роковини трагедії, яка сталася у с. Павлокома (Закерзоння) у 1945 р. У ті березневі дні відділи Армії Крайової вбили у цьому селі 366 місцевих мирних українців, серед яких жінки та діти.

Історик, свободівець Михайло Галущак у коментарі розповів, що трагедія с. Павлокома є однією із найтрагічніших сторінок польсько-української історії. “Можливо, це збіг обставин, а можливо і ні, але пік польського терору в часи Другої світової війни на Закерзонні припадає саме на березневі дні – Шевченківські дні, коли українці чи не найбільше проявляли свою ідентичність.

9 березня 1944 р. почалися масові репресії проти місцевого населення на Холмщині. Чого лише варта історія с. Сагринь, де польське підпілля у Шевченківські дні вирізало близько 800 українців. У 1945 р. одним із символів трагедії українців стало с. Павлокома, де Армія Крайова вбила 366 місцевих мирних жителів. Тієї весни польське підпілля вчергове показало своє обличчя і спалило десятки українських сіл на Закерзонні, зокрема і Бахів, Скопів, Березку, Малковичі, Пискоровичі, Гораєць, Новий і Старий Люблинці та ін. То хто ж робив геноцид?”, – підкреслив Михайло Галущак.

“Роблячи свої звірства на Шевченківські дні польське підпілля намагалося зламати український дух, – продовжив історик, – але не так сталося, як гадалося”.

Михайло Галущак закликав українців та поляків пам’ятати трагічні сторінки спільної історії, щоб вони більше ніколи не повторилися.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.