Take a fresh look at your lifestyle.

Бродівську владу впіймали на брехні: ніяких грошей на подолання коронавірусу не було виділено

2 287

Днями бродівські інформаційні ресурси опублікували інформацію про начебто придбання для лікарні апарату штучної вентиляції легень, необхідного під час епідемії. На офіційній сторінці Бродівської міської ради дослівно було написано так: “Апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) закуплять у Бродівську центральну районну лікарню”.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала голова Об’єднання українок “Яворина” Ірина Сех.

В інформації йшлось, що, мовляв, міський голова з головою РДА виділять з резервних фондів міського та районного бюджетів необхідні суми для апарату.

Під тим дописом люди почали дякувати за таку щедрість і хвалити бродівську владу, не підозрюючи, як ними маніпулюють, і щиро вірячи, що влада вже пішла виконувати обіцянку. Однак, чи справді влада все зробила, щоб придбати апарат ШВЛ, а також, чи виділено кошти на інші необхідні в час епідемії речі – засоби захисту для медичних працівників, медикаменти, дезинфікуючі засоби?

“В коментарі ТРК «Броди» голова РДА повідомила, що «рішенням комісії з надзвичайних ситуацій від 16.03 було вирішено виділити з резервного фонду 500 тисяч гривень на часткове придбання медикаментів, масок, захисних костюмів… частково долучитися до співфінансування придбання апарату штучної вентиляції легень. Це приблизно буде 300 тисяч з районного бюджету». За її словами, ще 280 тисяч буде виділено з міського бюджету.

19 березня в сюжеті ТРК «Броди» заступниця головного лікаря ЦРЛ вже висловила вдячність всій владі за підтримку і виділені кошти. За її словами, «у нас виділено з резервного фонду на придбання лікарських засобів, захисного одягу 260 тисяч». Як бачимо, цифри і факти різняться. А знаєте чому? Бо насправді ніхто ніяких грошей на подолання епідемії не виділив! Для того, щоб було виділено кошти з міського бюджету, необхідне рішення сесії, якої не було, або рішення виконкому щодо виділення коштів з резервного фонду, яке, за інформацією на сайті міськради, востаннє було 10 березня. Розпорядження голови РДА про виділення коштів з районного резервного фонду також нема, принаймні на кінець робочого дня 19 березня не було на сайті.

І було би не так прикро, якщо би в цьому випадку не йшлося про боротьбу зі страшною епідемією і про людські життя. Фахівці кажуть, що не так просто зараз придбати апарат ШВЛ, на поставку доводиться чекати. І хоча кажуть, що в Бродах є кілька апаратів, переважно вони дуже старі, причому один із них, найновіший, мають віддати в Кам’янка-Бузьку районну лікарню.

Я не маю на меті сіяти паніку, але переконана, що треба діяти дуже оперативно. Влада не має права гаяти безцінний час, а діяти на випередження”, – зазначила Ірина Сех.

Станом на 19 березня коштів не було виділено, хоча бродівська влада розказувала, що кошти перераховані.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fm.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D1k_DitBJS4E%26fbclid%3DIwAR2YYuMwmFkUUtDWbP2iUaA5faQ29sy8aTaiS68JaPzE-LrjOcf2i5H1xgk&h=AT2aeMCty8h8SwGJRGeA4Gla598kYJ28q97uZc2rk5EaKKcFIbxL2Av3WnogV-RrAVSSEdGnNZ55aXBJ3rq9uG7MWUUUQYivxAl75v86iE4xGx8P-l_kHVB_CWoOouQ76MOW3YUpqdmVJFY

Бюджетна комісія Бродівської міської ради зібралася лише 20 березня.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.