Take a fresh look at your lifestyle.

“Встань з колін народе мій”: у цей день народився Ігор Білозір

139

Сьогодні, 24 березня, минає 65 років від Дня народження Ігора Білозіра – легендарного українського композитора, лідера ВІА “Ватра”.

Композитор у Радехові, навчався у місцевій ЗОШ № 1. Перші музичні композиції Ігора Білозіра виконував шкільний вокально-інструментальний ансамбль, а перший професійний запис відбувся у 1969 році на Львівському радіо в передачі “Мандрівний меридіан”.

Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Стажувався у США та Канаді.

Від 1977 року – керівник ВІА “Ритми Карпат” Львівського автобусного заводу, від 1979 – художній керівник і соліст ВІА “Ватра” Львівської обласної філармонії, що виконує більшість його пісень донині.

“Ми з Ігорем були вже на першому мітингу у Львові – 7 липня 1988 року біля Франкового університету, коли до пам’ятника Франкові прийшло кілька тисяч людей. Ігор був патріотом України і сприймав події з переживанням, хвилюванням, радістю і чим міг, тим сприяв. Його пісня «Встань з колін, народе мій!» стала тоді фактично Гімном України”, – згадував про Ігора Білозіра його друг Володимир Дубас.

8 травня 2000 року у кав’ярні “Цісарська кава”, що на проспекті Шевченка у Львові, був побитий проросійськи налаштованими молодиками через те, що співав українською мовою. Внаслідок завданих травм 28 травня 2000 року Ігор Білозір помер у лікарні. Похований у Львові на Личаківському цвинтарі (поле № 2).

Значна частина творів Ігора Білозора вже стали народними піснями, зокрема “Мамина світлиця”, “Ніби вчора”, “Ласкаво просимо”, “Многая літа”, “Встань з колін народе мій” та ін.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.