Take a fresh look at your lifestyle.

З 21 млн грн до 80 млн грн: на утримання Львівської облради виділили рекордну суму

320

Станом на сьогодні середня зарплата в апараті Львівської обласної ради з нарахуваннями становить близько 25 тисяч грн. Це у 2,5 раза більше, ніж у реальному секторі економіки (всі галузі, окрім фінансової) Львівської області.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє ГО “Громада та ініціатива”.

Громадські активісти вирішила дослідити, скільки ж коштує для платників податків утримання цього скликання Львівської обласної ради у порівнянні з іншими скликаннями?

“Для розрахунків ми взяли видатки з обласного бюджету на утримання обласних рад останнього року V демократичного скликання, першого та останнього років VI демократичного скликання та усі роки VII демократичного скликання.

Згідно з нашим аналізом Львівська обласна рада VII демократичного скликання є найдорожчою за всю історію обласних рад (!!!). З 2016 року до 2020 року вартість утримання апарату обласної ради зросла у 4,5 раза (!!!), а вартість утримання управління майном комунальної власності обласної ради зросла у 3 рази (!!!). Вартість утримання самої обласної ради з 2016 по 2020 роки зросла з 21 млн грн до 80 млн грн”, – зазначають аналітики ГО “Громада та ініціатива”.

У доларовому еквіваленті у 2019 році обласна рада для платників податків обходилася в 2 млн 470 тис. дол., а у 2020 році — 3 млн 340 тис. дол.

“Безпрецедентне збільшення видатків на облраду не має логіки, – продовжують громадські активісти, – оскільки супроводжувалося скороченням обсягу обласного бюджету у 2019 та 2020 роках відповідно. І такі шалені видатки свідомо здійснювалися за умов військової агресії Російської Федерації на Сході України, ще задовго до оголошення про пандемію коронавірусу.

Чи могла би ця обласна рада поділитися коштами для боротьби з коронавірусом? Очевидно, що так. Голова облради міг би безболісно скоротити на 1 млн доларів видатки на утримання облради і за ці кошти, скажімо, закупити для області 25 апаратів штучної вентиляції легень”.

Зазначимо, що Львівська облрада на своїй останній сесії 12 березня виділила 35 млн грн на премії для чиновників обласної адміністрації і всього 5 млн грн на боротьбу з коронавірусом (фракція ВО “Свобода” єдина у повному складі за це не голосувала). У той же час Закарпатська обласна рада виділила 153 млн грн на боротьбу з коронавірусом.

19 березня голова фракції ВО “Свобода” у Львівській обласній раді Олег Панькевич направив повторне звернення, щоб зібрати сесію облради і виділити кошти на боротьбу з коронавірусом, однак голова ради Олександр Ганущин це ігнорує.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.