Take a fresh look at your lifestyle.

Боротьба з коронавірусом? Ні, не чули!: Ходорівська ОТГ таємно розподілили 8,7 млн грн

4 261

Одна з найбільших спроможних громад в Україні Ходорівська ОТГ виявилася не готовою до боротьби з коронавірусом. Більше того, складається враження, що голова ОТГ Олег Коцовський живе у паралельному світі.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила антикорупційна ГО “Громада та ініціатива”.

Лише у десятиденний термін після впровадження карантину в області міський голова Ходорова виділив 250 тис. грн, але … як субвенцію обласному бюджету для госпіталізації осіб з підозрою на ймовірну гостру респіраторну хворобу, спричинену корона вірусом.

Тобто, на потреби місцевих лікарів, які зіштовхуватимуться з небезпечною інфекцією, не виділено жодної копійки, як і не виділено коштів на вжиття дезінфекційних та профілактичних заходів у громаді. А громада налічує без малого 42 населених пункти. Як бачимо з оприлюдненої на сайті Ходорівської ОТГ інформації про залишки лікарських засобів і виробів медичного призначення, медикам гостро бракує захисних костюмів, медичних масок та антисептиків.

Виникає питання: голова громади не хоче виділяти кошти на боротьбу з коронавірусом, чи може у місцевому бюджеті їх недостатньо?

Трохи раніше від провадження карантину в області, а саме 10 березня відбулася сесія Ходорівської міської ради, на якій у таємному режимі було розподілено 8,7 млн грн. Чому у таємному? Тому що рішення сесії ще й досі не оприлюднені на офіційному сайті міськради (скрін зі сайту додається нижче). Так ось, з цих коштів 2,5 млн грн пішли на співфінансування проєктів місцевого розвитку, а 6,2 млн були розподілені як вільні залишки на різні потреби.

Очевидно, що мудрий господарник мав би притримати кошти бюджету, оскільки епідемія коронавірусу широко крокувала Європою і було ясно, що незабаром вона досягне і України. Проте Ходорівська міська рада під керівництвом одіозного Коцовського вирішила, що боротьба з коронавірусом це щось не важливе. Те, що минеться само собою.

Ми вже не говоримо про те, що лідер громади Олег Коцовський мав би показати приклад, і пожертвувати кошти на підтримку місцевих медиків з власної зарплати, яка для платників податків у 2019 році обходилася недешево — більше 30 тисяч грн у місяць.

Отож, замість невідкладної боротьби з коронавірусом 10 березня Олег Коцовський разом з депатутами вирішив спрямувати 200 тис. грн на розчистку озера у с. Грусятичі … біля хати секретаря Ходорівської ОТГ Марії Гавінської. Державницьке рішення!!! Уявляємо, як це важливо: виходить секретар ОТГ зі своєї домівки і милується гарним озерцем, а може, якщо буде добра погода, вдасться ще й рибку половити.

Закликаємо голову Ходорівської ОТГ не наражати мешканців власної громади на небезпеку, а невідкладно вишукати додаткові кошти міського бюджету на боротьбу з коронавірусом у громаді.

Додатки:

1. скрін із сайту Ходорівської ОТГ, де видно, що рішення сесії від 10.03.2020 про розподіл бюджетних коштів і досі не оприлюднене.
2. розподіл вільних залишків міського бюджету Ходорова на сесії 10.03.2020.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.