Take a fresh look at your lifestyle.

Росіяни тепер можуть не воювати – вони просто не засіють українську землю, – історик

3 579

“Жорсткій фазі війни завжди передує м’яка. Перед 2014 р. росіяни активно скуповували українські ЗМІ, вкладали кошти у поширення своєї культури в Україні і т.д. Тепер для них відкрився ще один ринок – це земля”.

Про це у коментарі зазначив учасник російсько-української війни, кандидат історичних наук Михайло Галущак.

“Для того, щоб нищити українську націю росіяни тепер можуть змінити свою стратегію і не вести активну збройну боротьбу, – продовжив Михайло Галущак, – вони просто через підставних осіб скуплять нашу землю і кілька років її не засіють, і побачимо, що буде. Так само, як у період “дикої приватизації” скупили наші заводи і просто на них нічого не виробляли. Як приклад, Львівський автобусний завод, який продали російському бізнесмену Чуркіну і, як наслідок, значна частина львів’ян залишилася без роботи і поїхала на заробітки”.

Михайло Галущак зазначає, що ВО “Свобода” пропонувала створити державний банк у який всі бажаючі могли б продати свою землю. “Земля – це стратегічний ресурс і держава повинна мати над ним контроль, так само, як і над стратегічними підприємствами. Побачите, ця влада ще атомні станції почне продавати, бо “МВФ вимагає”.

У Законі про продаж землі, який прийняла Верховна Рада, допускається володіння землею іноземним банкам та 10 тис га в одні руки. Якщо цей закон для українців, то, на Вашу думку, хто має більше коштів, щоб купити землю: український фермер чи іноземні банки? Що стосується 10 тис га в одні руки, то подекуди це перевищує територію ОТГ. Уявімо, що хтось скупив всі землі в ОТГ – у такому випадку вже й вибори там не треба проводити і так практично все залежить від тієї людини”.

Історик додав, що відкритим також залишається питання обліку земель, які мають історико-культурну спадщину. “У нас і так вже трапляються випадки, коли фермери розорювали кургани, цвинтарі, давні поселення та ін. Тепер є загроза, що землі, де це все ще є і не обліковано – будуть продані за безцінь і ми не будемо мати доступу до тих об’єктів, які там розташовані”, – наголосив Михайло Галущак.

Нагадаємо, що 31 березня Верховна Рада України у другому читанні проголосувала за продаж української землі. “За” Проект рішення проголосували 259 народні депутати (25 “за” – нардепи від Львівщини). Голосували фракції – “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Голос” та позафракційні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.