Take a fresh look at your lifestyle.

У Бродах бетоном ледь не залили культурну спадщину (фото)

4 126

Сьогодні, 15 квітня, у Бродах (вул. Вірменська, 4) будівельники ледь не залили бетоном стародавні мури підвалів в історичній частині міста.

Про це у коментарі зазначив кандидат історичних наук, голова громадської організації “Центр “Історичні діалоги” Михайло Галущак.

Історик повідомив, що з відповідним зверненням вже звернувся у поліцію з вимогою, щоб будівельні роботи були зупинені доки не буде повідомлено про виявлені стародавні мури відповідний орган культурної спадщини.

“Відповідно до Статті 36 Закону України Про охорону культурної спадщини, якщо під час проведення будь-яких земляних робіт виявлено знахідку археологічного або історичного характеру – роботи повинні бути зупинені, а про це потрібно повідомити протягом доби відповідний орган охорони культурної спадщини, на території якого проводяться земляні роботи. І лише після відповідного дозволу органу культурної спадщини, після того, як на місці будуть проведені археологічні розкопки – роботи можуть бути продовжені.

На жаль, якщо б сьогодні члени нашої громадської організації, які проходили поруч, не побачили цих стародавніх мурів – їх могли б просто залити бетоном, арматура вже була вмонтована. Не виключаю, що це все відбувалося за мовчазною згодою із місцевою мерією, яка дає відповідні дозволи на ці роботи. Так ми б втратили одну із сторінок нашої історії і один із об’єктів нашої культурної спадщини”, – наголосив історик.

Машина мера Бродів Анатолія Белея, яка була поруч із місцем проведення будівельних робіт

Після виклику – приїхала місцева поліція

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.