Take a fresh look at your lifestyle.

На Львівщині з місця героїчної битви зняли червоно-чорний прапор (фото)

3 823

На шляху, який з’єднує автомобільною дорогою та залізницею Львів та Перемишль зняли червоно-чорний прапор.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив голова Мостиської районної організації ВО “Свобода” Богдан Чура.

Прапор був встановлений на автобусній зупинці у с. Вовчухи, де у лютому цього року відкрили пам’ятник Вовчухівській офензиві – одній із найблискавичніших воєнних операцій збройних сил ЗУНР проти окупаційного Польського війська у 1919 р..

“Багато років підряд проїзджаючи біля с. Вовчухи , що на Городоччині, – зазначив у своєму дописі Богдан Чура, – я бачив два прапори встановлені на даху автобусної зупинки, державний синьо-жовтий і бандерівський (ОУН, УПА) червоно – чорний. І кожного дня у спеку , дощ вони розвивалися на вітрі нагадуючи всім подорожнім, що Львівщина- бандерівський край. Після відкриття пам’ятника Героям Вовчухівської офензиви червоно – чорний прапор зняли з даху зупинки, але він так і не появився на постаменті пам’ятника. Може хтось знає чому?”

Фото Богдана Чури

Прокоментував ситуацію історик Михайло Галущак, якого у 2017 р. у с. Гута Пеняцька на вшануванні польських та українських жертв Другої світової війни затримала поліція за тримання бандерівського прапора.

“Червоно-чорний прапор – це символічний прапор; це не лише прапор боротьби українців за свою незалежність, але й прапор пам’яті про тих, хто боровся. На автобусній зупинці у с. Вовчухи, яка є на трасі Львів-Перемишль, він висів ще задовго до встановленого пам’ятника і нагадував, як місцевим жителям так і подорожуючим про героїчну сторінку Галицької армії. Тому, цей інцидент слід розцінювати, як провокацію.

Можливо, тим, хто їздить цією дорогою з Польщі до Львова чи антиукраїнським силам у середині нашої держави – цей червоно-чорний прапор не до душі, але це наша земля і наші герої. Ми повинні пам’ятати, що прапори, як і пам’ятники – демаркують кордони”, – наголосив Михайло Галущак.

Нагадаємо, що з ініціативи свободівців вже сотні місцевих рад, які представляють різні куточки України – від Заходу до Сходу, Півночі і Півдня – прийняли рішення про вивішування червоно-чорного прапора у пам’ятні для українців дні визвольних змагань. Першою рішення про вивішування бандерівського прапора на своїй адмінбудівлі, під тиском громадськості, як реакція на затримання історика у Гуті Пеняцькій – прийняла сесія Львівської обласної ради.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.