Take a fresh look at your lifestyle.

“Новий друг” Ганущина “привітав” область цінами на світло, які вдесятеро вищі, аніж у Європі

4 447

«Куратор» Львівщини Ринат Ахметов, фонд якого нещодавно рекламував голова Львівської облради Олександр Ганущин, «привітав» область новими цінами на електрику: вдесятеро вищі, ніж для Європи

20 квітня у Бурштинському енергоострові зафіксована найвища ціна електроенергії на ринку на добу наперед з початку квітня – 1677,84 грн за МВт*год або 60 євро за МВт*год у період базового навантаження (рівним графіком протягом доби). Бурштинський енергоострів включає у себе Закарпатську область, більшу частину Івано-Франківської та Львівської областей і є від’єднаним від Об’єднаної Енергетичної Системи (ОЕС) України та синхронізований із європейською енергетичною системою.

Про це повідомляє сайт «Наші гроші» з посиланням на держпідприємство «Оператор ринку».

Як відомо, Бурштинська ТЕС входить у компанію «ДТЕК Західенерго» Ріната Ахметова, контролює 90% генеруючих потужностей Бурштинського енергоострова. Місяць тому олігарх Ахметов на прохання президента став куратором Львівської та кількох інших областей для підтримки в подоланні епідемії. Фонд Ахметова пропагують найвищі посадовці області, зокрема голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин. Експерти зазначають, що така співпраця призведе до зміцнення позицій олігархів та впливу на владу.

24 березня на брифінгу голова облради підтвердив, що Львівщину «закріплено» за олігархом Ахметовим, який надасть допомогу в подоланні епідемії, а представник фонду увійшов до складу оперативного штабу з надзвичайних ситуацій. Під час передачі медичного обладнання та матеріалів лікарням, керівництво Львівщини давало брифінг на тлі реклами фонду Ахметова.

В ОЕС України, яка включає у себе усі інші області України, ціна склала 1104 грн або 38 євро за МВт*год.

Незважаючи на те, що понеділок 20 квітня в Україні є вихідним днем після Пасхи і характеризується низьким попитом/споживанням електроенергії, ціни в Україні є найвищими у Європі. Для порівняння – тиждень тому у понеділок після католицького Великодня у цілому ряді європейських країн були від’ємні ціни на електроенергію.

Висока ціна у Бурштинському енергоострові тримається із 15 квітня, відколи був заблокований імпорт електричної енергії, який створював конкуренцію енергії, виробленій ДТЕКом на території БуОс. Відтак ціна електроенергії у Бурштинському енергоострові тримається на рівні у 2-5 разів вище, аніж у сусідніх європейських країнах.

У жовтні 2019 року Антимонопольний комітет України розпочав розслідування щодо зловживання монопольним становищем компанії «ДТЕК Західенерго», але до цих пір не прийняв жодного рішення.

Ціни на електроенергію на «ринку на добу наперед» (Day-ahead market) в Україні та країнах ЄС (період базового навантаження) на понеділок 20 квітня 2020 року.

Ціна електроенергії 20.04.2020, базове навантаження (baseload)  євро за МВт*год Джерело
Україна, Бурштинський енергоострів 60 євро https:// www.oree.com.ua
Україна, Обєднана енергосистема 38 євро https://www.oree.com.ua/
Польща 34 євро https://tge.pl/electricity-dam
Словаччина 10 євро https://hupx.hu/en/
Чехія 10 євро https://hupx.hu/en/
Румунія 27 євро https://hupx.hu/en/
Угорщина 36 євро https://hupx.hu/en/
Болгарія 27 євро http://www.ibex.bg/en
Австрія 12 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Німеччина 2 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Франція 5 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Бельгія 3 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Нідерланди 12 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Великобританія 12 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Норвегія 5 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Швеція 5 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Данія 10 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Естонія 30 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Латвія 30 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic
Литва 30 євро https://www.nordpoolgroup.com/maps/#/nordic

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.