Take a fresh look at your lifestyle.

«Голос» та «Галицька партія» допомогли «Слугам» боротися з громадами

78

16 квітня парламент вніс зміни до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, які надають уряду повноваження визначати адміністративні центри та території територіальних громад.

За цю ініціативу депутатів від «Слуги народу» проголосувала також фракція «Голос», до якої, до якої, як відомо, також увійшли представники «Галицької партії».

На думку експертів, ці нововведення суперечать Конституції України, за якою утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж міст є компетенцією парламенту. Відомо також, що законопроект гостро розкритикувало Головне науково-експертне управління ВРУ. На його думку, зміни можна трактувати як «спробу необґрунтованого обмеження конституційних повноважень законодавчого органу, який, по суті, не зможе реалізувати відповідну функцію без подання уряду».

Громадські активісти попереджають, що закон дозволить чиновникам нарізати території в інтересах олігархів та влади.

Нагадаємо, що 5 грудня 2019 року Верховна рада України ухвалила зміни до закону “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, яким усунула обласні ради від процесу схвалення перспективних планів формування територіальних громад.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.