Take a fresh look at your lifestyle.

НАБУ і САП встановили, що Дубневич і Ко завдали “Укрзалізниці” збитків на 93 млн грн

348

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою народного депутата України Ярослава Дубневича у заволодінні 93,28 млн грн ПАТ «Укрзалізниця». 21 квітня 2020 року стороні захисту відкрили матеріали слідства для ознайомлення.

Про це повідомляє www.dailylviv.com

Слідство вважає, що народний депутат України разом ще з вісьмома особами організував схему, в результаті якої Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» впродовж грудня 2015 – березня 2017 рр. здійснила процедуру закупівлі стрілочної продукції за суттєво завищеними цінами.

Виробником цієї продукції в Україні є лише одне підприємство – ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод». Однак «Укрзалізниця» не придбала її напряму, а скористалася послугами двох ланок посередників (ТОВ «Арго», «Корпорація КРТ»), однією з яких виявилась компанія, бенефіціарним власником якої був народний депутат України.

Вартість продукції зростала на кожному етапі посередництва: «Дніпропетровський стрілочний завод» продав продукцію «Корпорації КРТ» за 525,9 млн грн, «Корпорація КРТ» продала її компанії «АРГО» за 631,4 млн грн (+20%), а «АРГО» перепродала «Укрзалізниці» за 637,9 млн грн (+1%). Насправді ж продукція була доставлена «Укрзалізниці» безпосередньо від заводу-виробника.

В результаті таких дій, філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця» завдано 93,28 млн грн збитків. Слідство з’ясувало, що незаконно отримані кошти учасники корупційної схеми розподілили між собою.

Розслідування наведених фактів детективи Національного бюро розпочали у травні 2016 року.

В січні 2019 семи особам, причетним до реалізації корупційної схеми, повідомили про підозру. Згодом, у лютому, затримали та повідомили про підозру ще одному учаснику — колишньому заступнику керівника Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця».

У травні 2019 року розслідування стосовно цих вісьмох осіб завершили. Відтоді підозрювані знайомляться з матеріалами справи.

У жовтні 2019 року, після згоди Верховної Ради України, коло підозрюваних поповнив народний депутат, організатор схеми.

Таким чином, НАБУ та САП не лише відтворили всі деталі вчинення злочину, встановили його організаторів, а й зібрали достатню базу до притягнення їх до відповідальності. Після завершення ознайомлення з матеріалами справи, її скерують до Вищого антикорупційного суду, який визначить ступінь винуватості та призначить міру покарання за вчинений корупційний злочин.

Зазначимо, що свого часу помічником на громадських засадах нардепа Ярослава Дубневича був теперішній голова Львівської облради Олександр Ганущин.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.