Take a fresh look at your lifestyle.

В історичних Бродах забудовують археологічні пам’ятки, – науковець

534

Замовник робіт на вулиці Вірменській, 4 в історичному центрі Бродів не мав права розпочинати будівництво без погодження Державних органів охорони культурної спадщини та попередніх археологічних досліджень.

Про це у коментарі зазначив голова Громадської організації «Центр «Історичні діалоги», кандидат історичних наук Михайло Галущак.

«Усі проекти багатоквартирних будинків, комерційної забудови в історичному центрі Бродів повинні відповідати вимогам Історико-архітектурного опорного плану, мають бути погоджені Державними органами охорони культурної спадщини. Дозвіл на земляні роботи необхідно отримувати в Міністерстві культури, обов’язкова умова – проведення археологічних досліджень. За моєю інформацією, таких дозволів не отримано, і вже цілком очевидно, що ніяких досліджень археологи не проводили», – наголошує історик.

За його словами, будівництво на історичних мурах на вул. Вірменській, 4 – не єдине подібний випадок у Бродах, порушення відбуваються систематично і відповідальні за це передусім виконавчі органи міста.

«У Бродах серед відомих мені незаконних будівництв – будівля на розі вул. Шевченка-22 Січня, Пушкіна  та інші… На жаль, така ситуація і в інших містах Львівщини, які багаті на історичну архітектурну спадщину й могли б завдяки цьому розвивати свій туристичний потенціал», – зазначає історик.

Нагадаємо, 15 квітня у Бродах (вул. Вірменська, 4) будівельники ледь не залили бетоном стародавні мури підвалів в історичній частині міста.

ГО «Центр «Історичні діалоги» звернувся в поліцію з вимогою, щоб будівельні роботи були зупинені, доки не буде повідомлено про виявлені стародавні мури відповідний орган культурної спадщини.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.