Take a fresh look at your lifestyle.

Влада пропонує 8 р. тюрми за образу ЛГБТ – проти закону виступає Свобода

201

Проєкт Закону “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)” суперечить Конституції та порушує права і свободи громадян.

Про це йдеться в зверненні до центральних органів влади, яке подав до Львівської обласної ради голова фракції ВО «Свобода» Олег Панькевич.

Свободівці вимагають відхилити вказаний законопроєкт як антиконституційний та дискримінаційний.

Як відомо, у Верховній Раді України зареєстровано Проєкт Закону № 3316 від 09.04.2020 р. “Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)”.  Ініціатор – нардеп Ольга Михайлівна Василевська-Смаглюк (“Слуга народу”).

Згідно законопроєкту, за нетерпимість або публічне приниження за ознакою сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності – передбачено штраф або 8 років тюрми

«Вважаємо, що цей законопроєкт є ще одним кроком до впровадження гендерної ідеології в українське законодавство. За цими нововведеннями приховують наступ на конституційні права громадян – право на свободу слова й думки та свободу світогляду. На практиці застосування нових норм в разі ухвалення закону може вилитися в кримінальне переслідування учасників акцій на захист традиційних сімейних цінностей та проти пропаганди гендерної ідеології.

Водночас під загрозою переслідування постануть священики, релігійні діячі, які сповідують святість традиційного шлюбу та вважають одностатеві стосунки неприродними й гріховними. Зрештою, християни та люди інших віровизнань можуть зазнати дискримінації через свої погляди.

Нагадуємо, що в статті 51 Конституції України зазначено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки. Водночас законодавство України не містить визначення поняття «гендерна ідентичність», а тому можливі зловживання при трактуванні законів.

Додамо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала парламентський Комітет відхилити законопроєкт № 3316 про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності)  та провести широке громадське обговорення.

З огляду на викладене, вимагаємо відхилити вказаний законопроєкт як антиконституційний та дискримінаційний», – йдеться у зверненні.  

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.