Take a fresh look at your lifestyle.

Хто, як не українці мають пам’ятати про Дивізію “Галичина”, – історик

194

У цей день, 28 квітня, у 1943 р. було створено Дивізію «Галичина».

Кандидат історичних наук, свободівець Михайло Галущак у своєму відеоблозі зазначив, що однією із найважливіших передумов вступу галичан у німецьку армію – були 2 р. більшовицької окупації Західної Україн.

“Слід згадати«золотий вересень» 1939 р., коли у Галичину прийшли більшовики. Кількість жертв донині достеменно невідома. Лише у червні 1941 у тюрмах вбито понад 20 тисяч галичан – за сьогоднішніми мірками це все населення Сокаля чи Бродів, чи 2 Кам’янки-Бузьких. Відтак, для галичан основним ворогом у Другій світовій війні були росіяни”, – зазначив історик.

Коли у весною 1943 р. галичанам випала можливість воювати проти більшовиків у складі Дивізії «Галичина», то вони цим скористалися.

“Інколи Ви можете почути питання: чому Дивізія, а не УПА?, – продовжив Михайло Галущак, – Таке саме питання я колись поставив кулеметнику Дивізії «Галичина» Леоніду Мусі, на що отримав відповідь, що у той час про УПА ще ніхто особливо не знав. Відтак, до лав Дивізії записалося 84 тис. добровольців, але взяли на службу тільки 13 тисяч”.

Історик переконаний, що українці намагалися використати німецьку армію для формування майбутніх українських збройних сил, які мали здобути незалежність України.

Також Михайло Галущак додав, що у 1986 р. уряд Канади створив урядову комісію, відому під назвою Комісія Дешена, яка довела що Дивізія “Галичина” не вчиняла воєнних злочинів.

“6 р. тому у Львові ми організовували круглий стіл, де за одним столом був червоноармієць, колишній голова Українського інституту нацпам’яті Ігор Юхновський та дивізійник Леонід Муха. Вони пожали один одному руку та доволі приязно і з повагою один про одного відкликалися”, – зазначив Михайло Галущак.

Історик додав, що найважливіший урок, які українці повинні винести із Першої та Другої світової війни – це те, що коли ми не мали своєї держави, то воювали у складі інших армії і інколи один проти одного, як це було у битві під Бродами.

“Ці люди є українцями і ми повинні про них пам’ятати, бо хто, як не українці будуть пам’ятати про українців”, – підсумував свободівець.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.