Take a fresh look at your lifestyle.

Міністерство культури займеться скандалом у Стільську (фото)

261

“Наразі можемо говорити про несанкціоновано встановлені скульптуру, бетонні сходи та земляний насип, змонтовані в межах охоронної зони пам’ятки археології національного значення – Стільське городище”.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Чиновник зазначив, що у питанні встановлення скульптури ніхто до ЛОДА не звертався, як і до Міністерства культури.

Подаємо пряму мову:

“Відповідно, вже сьогодні ми формуємо комісію, яка виїде на місце найближчим часом і складе акт. Свої висновки обстеження ми надішлемо терміново до Міністерства культури.

Без дозволів Міністерства культури не можна проводити жодних робіт на пам’ятках культури національного значення. І саме Мінкульт має відреагувати на порушення і визначити, як діяти далі з самовільно встановленим об’єктом.

До комісії увійдуть представники Тростянецької ОТГ, директор заповідника, археологи, правоохоронні органи. Це грубе порушення пам’яткоохоронного законодавства, тому саме поліція і прокуратура мають відреагувати.

Наразі є така ситуація, що і керівництво ОТГ, і директор заповідника нам розповідають, що не знають, хто встановлює фігуру Матері Божої на території їхнього заповідника.

Не розумію, як так сталося, що першим на порушення не відреагував директор заповідника, адже саме він мав би розуміти цінність цілісності та збереження автентичності пам’ятки.

Я за справедливість. В цій галузі треба наводити порядок, бо багато всього нищить час, а багато – невігластво.

Тому позиція в нас одна: ми фіксуємо порушення і повідомляємо відповідні державні органи. Чи було дотримано норм законодавства, хто відповідатиме за порушення і як направити завдану шкоду, мають вирішити фахівці та правоохоронці, має відреагувати Міністерство культури та інші відповідальні органи”.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.