Take a fresh look at your lifestyle.

Вандалізм у Бродах: попри заборону, старовинні мури залили бетоном (фото)

1 182

“Унікальна знахідка на вул. Вірменській, яка тримала в позитивній напрузі чимало мешканців Бродів в очікуванні нових відкриттів з минулого Бродів, виявилася вже залята значною мірою бетоном”.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.

Краєзнавець зазначив, що разом із львівським фахівцем-архітектором Ігорем Сьомочкіном, провідним співробітником Українського державного інституту культурної спадщини при Міністерстві культури України, вирішили оглянули об’єкт на вул. Вірменській, 4.

“Чітка думка має бути зафіксована документально, тому не передаю припущень, – продовжив Василь Стрільчук, – Але, за моїми дослідженнями, в першій половині ХІХ ст. на цьому місці знаходилася єврейська молитовна школа (згідно архівних документів. Однак, враховуючи те, що євреї називали школою синагоги, то не відкидаємо, версії з сакральною спорудою.

Своїми дослідженнями поділився з шановним паном Ігорем, сподіваюсь вони матимуть відображення в заключенні архітектора. Щодо археології, то сказали, що висновок буде(. Не знаю, яким чином, коли дно, де культурний шар становив ще щонайменше 0.5 м залитий бетоном (((. Є багато інших похідних моментів, які з’явилися за три тижні – укріплення опорної стіни від вул. Вірменської… Арки вже знаходяться на сусідній території іншого власника тощо про та іншу еквілібристику не пишу.

Прикро, що чергові знахідки не отримають належного вивчення і втрачає на цьому не Василь Стрільчук, якого з усіх боків намагаються переконати в різних юридичних моментах, а громада Бродів. Шкода, що історія стільки років перешкоджає розвитку міста. Цікаво чи побачимо ми публічно заключення органів культурної спадщини”.

Нагадаємо, 15 квітня у Бродах (вул. Вірменська, 4) будівельники ледь не залили бетоном стародавні мури підвалів в історичній частині міста.

У той день голова Громадської організації «Центр «Історичні діалоги» Михайло Галущак звернувся в поліцію з вимогою, щоб будівельні роботи були зупинені, доки не буде повідомлено про виявлені стародавні мури відповідний орган культурної спадщини.

Після цього т.в.о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Оксана Ткачук направляла лист у Бродівську мерію з вимогою зупинити будівельні роботи на вул. Вірменській, 4 у Бродах, де під час будівельних робіт було виявлено старовинні мури.

Будівельні роботи на вул. Вірменській, 4 проводяться у супереч параметрам та вимогам історико-архітектурного плану Бродів. Науковці наполягали на археологічних розкопках, оскільки відбувається руйнування культурного шару.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.