Take a fresh look at your lifestyle.

Сьогодні “кіборгу” Богдану Здебському виповнилося б 29 років

335

У цей день, 11 травня, 1991 р. народився учасник російсько-української війни Богдан Здебський.

Навчався майбутній “кіборг” у будівельному коледжі, до війни на Донбасі також служив в армії – 80-а аеромобільна бригада, по демобілізації працював на цементному заводі майстром.

Під час Революції гідності був на київському Майдані Мобілізований у ЗСУ літом 2014-го, боєць 79-ї аеромобільної бригади, за власним бажанням перекваліфікувався у снайпера.

на Донбасі воював на Савур-могилі, виконував завдання у тилу російсько-терористичних сил. Кілька тижнів захищав летовище Донецького аеропорту.

У ніч на на 8 листопада 2014-го Богдан Здебський із товаришами пробиралися з одного в інший термінал – по набої та воду. У той час у аеропорт пробивався черговий загін десантників, Богдану та іншим снайперам дали завдання прикривати прохід підкріплення. У часі обстрілу терористами та російськими військовими одного з українських вояків важко поранило, Богдан відтягнув його у безпечне місце, зайнявши згодом його позицію. Бронебійні кулі терориста потрапили герою у груди та пробили обидві легені. До ротації Богдан Здебський не дожив кілька днів.

Похований герой у Розвадові (Миколаївський р-н), в останню дорогу його проводжали п’ять тисяч людей. Весь шлях від центральної дороги до хати був заставлений засвіченими лампадками, обабіч стояла молодь з приспущеними прапорами. Старшокласники місцевої школи придбали для колишнього випускника тисячу троянд та встелили ними дорогу – до батьківського дому і цвинтаря. По прибутті сумного ескорту у Розвадів люди стали навколішки; в храмі дзвони били всю ніч, та так, що на одному з них відірвалося било-серце.

Вдома у Богдана лишилися мама і дві сестри.

Могила Богдана Здебського у Розвадові

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.