Take a fresh look at your lifestyle.

Облрада має підтримати видання книги про Гуту Пеняцьку, – Панькевич

135

Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Олег Панькевич клопоче про фінансування з обласного бюджету видання книги про знищення села Гута Пеняцька на Бродівщині.

Про це він зазначив у своєму депутатському запиті, який підтримано 19 травня 2020 року на сесії Львівської обласної ради.

Він нагадав, що в лютому 1944 року на території сучасного Бродівського району було знищене село Гута Пеняцька, і ті трагічні історичні події донині мало досліджені та висвітлені.

«Ці прогалини дають ґрунт для спекуляцій та фальсифікації подій, як наслідок – для розпалювання міжнаціональної ворожнечі між українцями та поляками.

Зараз з’явилася можливість заповнити прогалину та донести до широкого кола правду про Гуту Пеняцьку. Відомий краєзнавець, дослідник історії Бродівщини Дмитро Чобіт написав ґрунтовну працю «Загибель Гути Пеняцької  28 лютого 1944 року», в якій на основі архівних документів, свідчень польських та українських очевидців висвітлено трагічні події в Гуті Пеняцькій. Праця отримала схвальні відгуки фахівців, її рецензентами виступили відомі науковці, доктори наук І. Білас, М. Литвин, О. Неживий, Я. Романюк, Б. Якимович. Залишилося тільки видати цю книгу друком.

З огляду на важливість та унікальність дослідження Д. Чобота, звертаюся до Вас з проханням передбачити фінансування видання книги «Загибель Гути Пеняцької 28 лютого 1944 року» в заходах відповідної обласної програми», – наголосив Олег Панькевич.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.