Take a fresh look at your lifestyle.

Від влади вимагають реакції на незаконну забудову історичних Бродів

123

Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Олег Панькевич та депутат Ольга Шайдулліна звертаються до міського голови Бродів Анатолія Белея та обласних посадовців за інформацією щодо дотримання законодавства про охорону історико-культурної спадщини при забудові історичної частини м. Бродів.

Про це йдеться в їхньому депутатському запиті, який підтримано 19 травня 2020 року на сесії Львівської обласної ради.

Як зазначають депутати, 15 квітня 2020 року на будівельному майданчику по вул. Вірменській, 4 у м. Бродах було виявлено розкопані стародавні  мури, що за попередніми висновками фахівців можуть бути залишками єврейської молитовної школи чи синагоги. Громадськість висловила стурбованість загрозою знищення культурного шару та відсутності археологічних досліджень.

«Відповідно до статті 36 Закону України «Про охорону культурної спадщини» у разі виявлення знахідки археологічного або історичного характеру земляні роботи припиняються і можуть бути відновлені лише за письмовим дозволом органу охорони культурної спадщини після завершення археологічних досліджень відповідної території.    

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України місто Броди віднесено до  історичних населених місць України. Проведення земельних робіт в історичних ареалах населених місць здійснюється виключно за письмовим дозволом Міністерства культури України, яке є спеціально уповноваженим органом, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини.

Броди
Реконструкція історичної частини Бродів

Останніми роками в м. Броди триває забудова центральної історичної частини багатоквартирними житловими будинками та комерційними об’єктами.  Просимо надати інформацію щодо дотримання встановлених законом вимог з питань збереження культурної спадщини при забудові об’єктами нерухомості центральної частини міста Бродів за останні три роки; вжити заходів для дотримання законодавства про охорону культурної спадщини при здійсненні будівельних робіт по вул. Вірменській, 4 у м. Бродах та  інших об’єктів нерухомості в історичному центрі», – йдеться в запиті.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.