Take a fresh look at your lifestyle.

Миколаївська міська рада засудила закон про продаж української землі

188

Сьогодні, 20 травня, Миколаївська міська рада прийняла звернення до ВРУ, Кабміну та Президента України, у якому засудила ухвалення землеграбіжницького закону Зеленського-Порошенка.

Про це повідомив ініціатор звернення, свободівець Михайло Галущак.

Закон про продаж української землі значна частина експертів вже встигла назвати антинародним, оскільки проти нього виступає більше 70% українців, не було проведено референдуму і він покликаний працювати в інтересах олігархів та латифундистів. Нардепи дозволили купівлю української землі іноземним банкам, а, відповідно, і іноземцям. З 2024 р. в одні руки можна буде купувати до 10 тис га, що у значній мірі перевищує території цілих майбутніх ОТГ.

Михайло Галущак у коментарі зазначив: де є гарантія, що українському фермеру іноземці продадуть його ж землю, навіть коли він з часом матиме кошти за неї заплатити за ринковою ціною?; де є гарантія, що ворожі українцям нації не скуплять нашу землю через своїх підставних осіб? Якщо тепер влада відпустить українські землі у «вільне плавання», то де є гарантія, що це не породить нових «осадників»?

“У 1925 р. Варшава прийняла аграрний закон. У ньому, зокрема, йшлось, що польські переселенці отримують безкоштовно землю на території окупованої Галичини та Волині. Українським селянам польська влада намагалася всіма можливими методами відмовити у продажі землі, яку старалися віддати полякам. Цей аграрний закон створив у суспільстві нову категорію людей – «осадники», які гнітили українських селян, проводили проти них репресії і врешті-решт воювали у середині ХХ ст.

Можемо розглядати і інший варіант – це коли, до прикладу, росіяни через своїх підставних осіб скуплять українську землю і їм вже не треба буде воювати, вони просто у нас тут кілька років нічого не засіють”, – наголосив свободівець Михайло Галущак

Нагадаємо, що раніше на Львівщині Закон про продаж української землі засудила Турківська районна рада, Золочівська міська рада та ін.

31 березня Верховна Рада України у другому читанні проголосувала за продаж української землі. “За” Проект рішення проголосували 259 народні депутати (25 “за” – нардепи від Львівщини). Голосували фракції – “Слуга народу”, “Європейська солідарність”, “Голос” та позафракційні. Свободівці на Львівщині ініціюють щодо цього питання скликання сесій місцевих рад.

Раніше повідомлялося, що свободівці ініціюють розгляд звернення про засудження прийнятого Верховною Радою закону про продаж української землі у більше 20 місцевих радах Львівщини.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.