Take a fresh look at your lifestyle.

“Яворина” ініціює допомогу дітям, чиї батьки загинули на військовій службі

128

Всеукраїнське об’єднання українок «Яворина» ініціює виплати з обласного бюджету дітям військовослужбовців-учасників російсько-української війни, які загинули під час проходження військової служби після повернення з зони АТО.

Голова об’єднання Ірина Сех звернулася з ініціативою підтримати цю категорію дітей коштом обласного бюджету до голови Львівської облдержадміністрації Максима Козицького та голови фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Олега Панькевича.

Як зазначає Ірина Сех, у липні 2015 року об’єднання українок «Яворина» ініціювало обласну програму соціальних виплат дітям, батьки яких загинули, захищаючи територіальну цілісність України в зоні проведення антитерористичної операції. Це було викликано тим, що в умовах російсько-української війни зростала кількість дітей, чиї батьки загинули під час бойових дій.  

«Нашу ініціативу підтримали Львівська обласна рада та обласна державна адміністрація, щомісяця діти загиблих на війні отримують по 2500 грн. Однак сучасні обставини вносять корективи в нашу дійсність, створюють нові виклик. Зокрема, є чимало випадків, коли військовослужбовці-учасники війни гинуть під час виконання своїх обов’язків після повернення з зони АТО/ООС. Залишаються сироти, тобто соціально незахищена категорія дітей військовослужбовців, що загинули (померли) під час проходження військової служби, яку не враховано в програмі соціальних виплат. Вважаємо, що цю неправдивість треба усунути, адже обов’язок громади й влади – подбати про дітей наших героїв-захисників.  

Пропонуємо внести зміни до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018 – 2020 роки в частині «Призначення  і виплата соціальних виплат дітям, пасинкам, падчеркам військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції  або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО, та Героїв Небесної Сотні», доповнивши її категорією «діти військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби», та подати зміни до Програми на затвердження Львівської обласної ради», – йдеться у зверненні.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.