Take a fresh look at your lifestyle.

Свободівці ініціюють соціальні виплати дітям військовослужбовців, які загинули на службі

74

Фракція ВО «Свобода» у Львівській обласній раді ініціює запровадження соціальних виплат для дітей військовослужбовців-учасників російсько-української війни, які загинули під час проходження військової служби після повернення з передової.

Про це йдеться в депутатському запиті голові фракції ВО «Свобода» Олег Панькевича та депутата фракції Ольги Шайдулліної, який підтримано на сесії 4 червня 2020 року.

Як йдеться в запиті, до фракції ВО «Свобода» звернулася голова ГО «Всеукраїнське об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех стосовно важливої проблеми – соціальної підтримки дітей військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби.

«Як відомо, у липні 2015 року наша фракція ініціювала обласну програму соціальних виплат дітям, батьки яких загинули, захищаючи територіальну цілісність України в зоні проведення антитерористичної операції. Нашу ініціативу підтримали Львівська обласна рада та обласна державна адміністрація.  

Однак сучасні обставини вносять корективи в нашу дійсність, створюють нові виклики. Зокрема, є чимало випадків, коли військовослужбовці-учасники війни гинуть під час виконання своїх обов’язків, але після повернення із зони АТО/ООС. Залишаються сироти, тобто соціально незахищена категорія дітей військовослужбовців, що загинули (померли) під час проходження військової служби, яку не враховано в програмі соціальних виплат.    

Пропонуємо внести зміни до Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2018–2020 роки в частині «Призначення  і виплата соціальних виплат дітям, пасинкам, падчеркам військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули  під час участі в антитерористичній операції  або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО, та Героїв Небесної Сотні», доповнивши її категорією «діти військовослужбовців, які загинули (померли) чи пропали безвісти під час проходження військової служби», – йдеться в запиті.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.