Take a fresh look at your lifestyle.

Маленька квартира: як правильно організувати сортування сміття

23

Досить легко сортувати сміття, коли живеш у власному будинку і коли навколо створена вся необхідна інфраструктура. Однак, як організувати процес в умовах браку вільного простору, а заодно і часу, і інфраструктури?

Вивіз будівельного сміття у Львові Ви можете замовити на сайті vp.lviv.ua

Пропонуємо Вашій увазі кілька порад для тих, хто тільки почав перейматися питанням сортування сміття.

Навіть у найменшій квартирі знайдеться небагато вільного місця

Припустимо, ви вирішили сортувати відходи, але у вашому розпорядженні всього 25 квадратних метрів, і розмістити на них все необхідне, та ще й вміститися самому досить складно. Практично в будь-якій квартирі, господарі якої тільки починають замислюватися про екологію, знайдеться склад поліетиленових пакетів. Так ось, прямо сьогодні почніть поступово позбуватися від них і ні за що не відповідайте «так» на запитання касира «пакет потрібен?».

Заведіть сумку-шопер і користуйтеся тільки їй. Отже, у вашій квартирі з’явилося трохи вільного простору – як раз вистачить для того, щоб поставити ємність для збору вторсировини

Почніть з малого

Щоб не травмувати домочадців (які можуть і не підтримати вашу ідею накопичувати сміття вдома і потім відвозити його в пункт прийому) і поступово привчити їх збирати відходи окремо, почніть з малого – збирайте тільки папір і картон. Для цього підійде звичайна коробка, укладайте папір шарами, займаючи всю площу дна вашого імпровізованого контейнера – так більше вміститься.

Пунктів прийому макулатури в Москві чимало, відшукайте найближчий до вашого будинку. Відправившись туди здавати зібрану папір, заодно дізнайтеся, чи беруть там пластик, скло, метал, небезпечні відходи. Також краще заздалегідь дізнатися, в якому вигляді приймається вторсировину – наприклад, на деяких пунктах не можна здати папір і картон упереміш (у випадку з книгами картонні обкладинки доведеться відокремити від паперових сторінок).

Сім’я з двох-трьох чоловік може збирати в місяць близько 20 кг паперу і картону (пакування, газети, журнали). Нескладно порахувати, що в рік це без малого 2,5 центнера. А це цілих три врятованих дерева – два великих і одне поменше. Якщо уявити, що в будинку з 100 квартир все мешканці здають макулатуру, то можна врятувати вже цілий гай. Не так вже й погано.

Задіюйте нежитлове простір

Тепер, коли ви вже втягнулися в процес, вам здасться недостатнім збирати тільки один різновид вторсировини. Щоб не перетворити власну квартиру в смітник, використовуйте для зберігання сортованого сміття нежитлові приміщення. Можна розмістити стелаж з контейнерами для зберігання окремо зібраних відходів на балконі, а можна домовитися з сусідами і поставити контейнери на сходовій клітці. Якщо пощастить, то вийде організувати послідовний вивезення сміття. Так ви заощадите не тільки місце, але і час.

Пресуйте вторсировину і використовуйте принцип матрьошки

В одне відро для сміття може вміститися до 100 спресованих пластикових пляшок ємністю 500 мл і тільки 12-15 пляшок у своїй звичній формі. Сплюснути пластикову пляшку просто – за допомогою сили рук або власної ваги. Те ж саме з папером і картоном – коробка з-під печива займе набагато менше місця, якщо її розірвати по боками і скласти.

Пакети з-під молочної продукції відмінно складаються, досить сплюснути упаковку, позбавивши її від надлишків повітря, і закрити кришкою – тепер вона практично не займає місця. Органічні відходи можна відправити в спеціальний подрібнювач. Найскладніше зі склом – влаштувати стеклобойню в звичайній московській квартирі не вийде. Тому просто постарайтеся складати тару максимально компактно – пляшки поміщаються в банки, маленькі банки – в банки більше … Використовуйте принцип матрьошки.

Визначте час, коли ви будете вивозити з дому окремо зібране сміття

У невеликій квартирі присутність будь-яких зайвих предметів стає відчутним особливо швидко, навіть якщо вони займають не так багато місця. Тому не дозволяйте сміттю, який збираєтеся здати на переробку, накопичуватися в квартирі занадто довго. Визначте для себе графік вивозу вторсировини – раз на два тижні або раз на місяць, у вихідні або в будні – і чітко дотримуйтесь його.

Згодом цей процес стане для вас таким же природним, як чищення зубів або ранкову каву. А думка про те, що гектари землі, які могли б бути завалені вашим сміттям, що не розкладається десятиліттями, дістануться природі, додасть радості у ваше життя.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.