Take a fresh look at your lifestyle.

Чи піде влада на скасування ЗНО?

60

У п’ятницю ввечері уряд скасував пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – абсолютно несподівано для всіх, хто до нього готувався вже у найближчі понеділок і середу.

Про це повідомляє ВВС.

Хоча пробні тести можна буде все ж пройти з дому.

Утім, як припускають, скасувати тепер можуть і основне ЗНО, що дасть зелене світло для напівзабутих вступних екзаменів у вищі навчальні заклади, з усіма корупційними ризиками, які вдалося подолати за останні роки.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, що питання з проведенням ЗНО залежатиме від показників коронавірусу 20-22 червня.

Пробне ЗНО є підготовкою до основного зовнішнього оцінювання для вступу в університети та інші заклади освіти.

Цього року його перенесли через епідемію коронавірусу, однак 15 червня все ж мало відбутися пробне тестування з української мови та літератури, а 17 червня – з інших предметів.

Центр оцінювання якості освіти (ЦОЯО), який готував пробне ЗНО, 12 червня навіть зробив анонс, у якому були описані всі процедури та вимоги, зокрема щодо масок та респіраторів.

Але у п’ятницю ввечері уряд вирішив скасувати пробне ЗНО через погіршення ситуації з коронавірусм в Україні (за останні дні кількість хворих за добу двічі досягала рекордних рівнів).

Й тепер ЦОЯО має за вихідні повідомити всім, хто збирався приїхати на пробне тестування, не робити цього.

Але пройти пробне ЗНО можна тепер з дому.

Для цього учасникам ЗНО треба буде об 11:00 15 і 17 червня завантажити тестовий зошит і бланк відповідей та внести свої відповіді до вечора 19 червня.

Хоча, як кажуть у Центрі, до пробного ЗНО вже все було готове, зокрема й щодо карантинних вимог.

“Ми розуміємо, що пробне ЗНО – це можливість для учнів спробувати свої сили, відчути атмосферу та краще психологічно підготуватись до основної сесії. Але ми змушені гнучко реагувати на динаміку захворюваності”, – пояснила виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

“УЦОЯО забезпечить можливість пройти пробне ЗНО не виходячи з дому”, – пообіцяла вона.

Чи можуть скасувати ЗНО?

Однак скасування пробного тестування може стати лише першим кроком до того, щоб скасувати ЗНО повністю, а не лише пробні тести.

“Протягом години я отримав інформацію відразу з трьох незалежних джерел, що у високих владних структурах готуються документи про скасування ЗНО взагалі”, – написав у Facebook освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Він каже, що офіційного рішення про це ще немає й все може виявитися чутками.

“Але якщо це правда, то це означає, що, скориставшися ситуацією з пандемією, деякі поки що невідомі (але скоро точно стануть відомими) персонажі планують повернути до української освіти хабарі та корупцію під час вступних іспитів до закладів вищої освіти”, – попереджає освітній омбудсмен.

Він попереджає, що таке рішення призведе до зупинки розвитку української освіти та “втечу розумних” студентів до іноземних університетів.

“Як громадянин, вчитель, журналіст, як освітній омбудсмен вважав і вважаю зовнішнє незалежне оцінювання найбільш надійним гарантом права на рівний доступ до вищої освіти,” – попередив Сергій Горбачов.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.