Take a fresh look at your lifestyle.

Ліквідація районів призведе до погіршення якості послуг, медичної допомоги, освіти, культури…, – Ірина Сех

6 023

12 червня Кабінет міністрів відправив до Ради проєкт закону про формат майбутніх районів. На Львівщині залишать сім районів замість двадцяти.

Голова об’єднання українок “Яворина”, свободівка, волонтер Ірина Сех на своїй сторінці у Фейсбук поділилася своїми думками щодо цієї ситуації.

Подаємо пряму мову:

“Серед тих, які передбачено ліквідувати – і мій рідний Бродівський, а також Радехівський, Буський, Кам’янка- Бузький та багато інших, невиправдано стертих з карти. З районами вони зробили так само, як з формуванням ОТГ – нарізали, як хотіли, примусом заганяючи людей в штучно зліплені громади, як колись за совітів – у колгоспи.

ДЛЯ ЧОГО ЦЕ РОБИТЬСЯ?

Влада, яка це все реалізовує, не дає второпної відповіді. Ріжуть, нищать, скорочують, ні в кого не питають. А спитати мали б, принаймні, в органів місцевого самоврядування – в районних, міських рад. Такі консультації передбачені не тільки вітчизняним законодавством, а й міжнародним, зокрема Європейською хартією місцевого самоврядування.

Райони, які будуть утворені на Львівщині

ЩО ОЗНАЧАЮТЬ ТАКІ ЗМІНИ для жителів районів, для громад, передусім тих, які буде ліквідовано?

Погіршення якості адміністративних, соціальних послуг, зниження доступності до медичної допомоги, освіти, культури – загалом, зниження рівня життя. До шкіл, поліклінік, судів, поліції треба буде добиратися десятки кілометрів. А те, що створено, збудовано в теперішніх райцентрах, зачинять і знищать. Скільки лікарень, шкіл, садочків і бібліотек волею «реформаторів» буде зруйновано, скільки фахових працівників опиняться на вулиці, скільки бізнесів занепаде?

Ніхто нині не скаже, але це наша сумна перспектива. Про це не думає влада, бо відбувається велика боротьба за сфери впливу і ресурси. Ті, що стануть адміністративними центрами, зосередять надходження до бюджету, передусім завдяки зростанню ПДФО. А ще в нових територіально-адміністративних межах буде зручніше «боротися» на виборах деяким майбутнім кандидатам. Зрештою, за новими правилами гри боротьба взагалі не передбачена. Перемагає той, хто повинен.

ЧОМУ ДО ЦЬОГО ДІЙШЛО?

Ми ж протестували, ухвалювали рішення сесій, щоб не допустити знищення районів, надсилали звернення до вищих органів влади. Цього виявилося замало. Бо ніхто з тих, хто може впливати на рішення й має доступ до владних кабінетів, не заступився за громади.

І раз я вже говорю про рідні мені Броди, то назву поіменно тих, хто міг, але не захотів бодай пальцем поворухнути. Це народний депутат Михайло Бондар (ліквідовують усі райони його виборчого округу. А де той його розрекламований законопроєкт з Бродівським районом, за який його мало в руку не цілували?). Це голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин (з цинічним виразом ігнорував громади й депутатів, виганяв людей, які вимагали справедливості, свідомо гальмував внесення до порядку денного питань щодо адмінреформи). Це голови Львівської облдержадміністрації часів Порошенка (саме за тієї влади активно проштовхували цю недореформу) та ставленики Зеленського (які таки забили останнього цвяха в домовину).

ЧИ МОЖНА ЩЕ ЩОСЬ ЗМІНИТИ?

Ніхто не забрав у нас права на справедливий протест. Тож треба боротися. Однак боюся, що парламент ухвалить документ в такому вигляді, як подав Кабмін.

І тому вже зараз треба готувати судові позови. Підстав для цього є достатньо – ця влада порушила закони й права. Судитися – це непросто, часом довго, затратно, але необхідно”.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.