Take a fresh look at your lifestyle.

За збереження району!: Бродівська райрада проведе виїзну сесію у Львові

1 432

Бродівська районна рада проведе виїзну позачергову сесію біля Львівської обласної ради, вимагаючи збереження Бродівського району.

Таке рішення ухвалили депутати з ініціативи свободівців 16 червня 2020 року на позачерговій сесії Бродівської районної ради.

Сесія була скликана у зв’язку з рішенням уряду про ліквідацію Бродівського району в процесі реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Районна рада ухвалила звернення до Верховної Ради України, КМУ про збереження Бродівського району Львівської області. Водначас визнано незадовільною роботу Львівської облдержадміністрації щодо реалізації адмінреформи.

Як зазначила у своєму виступі депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ольга Шайдулліна, яка брала участь в роботі сесії, районна влада не зуміла відстояти позицію громади про збереження району.

«Ще в грудні минулого року було створено робочу групу, якій доручено підготувати обґрунтування доцільності збереження Бродівського району й донести до обласної, центральної влади позицію громади з цього приводу. Але робоча група не працювала, тож тепер маємо сумний результат», – наголосила депутатка.

Вона запропонувала провести виїзну сесію районної ради під стінами облради та облдержадміністрації, а також закликати місцеві ради провести позачергові сесії й ухвалити звернення про збереження району. 

За пропозицією голови фракції ВО «Свобода» в районній раді Володимира Чехута, звернення до центральних органів влади про збереження Бродівського району доповнено таким текстом: «Ми заявляємо, що попередня влада Порошенка, яка проштовхувала адмінреформу, та чинна влада в особі КМУ, Львівської обласної державної адміністрації у процесі проведення адміністративно-територіальної реформи ігнорували й продовжують ігнорувати позицію громад, рішення місцевих рад, нехтують вітчизняним законодавством та Європейською хартією місцевого самоврядування, порушують Методичні рекомендації щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня, затверджені урядом».

Рада також вирішила відстоювати права громад у суді.  

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.