Take a fresh look at your lifestyle.

Тростянецька ОТГ прийняла земельне положення, яке дискредитує учасників війни

987

Земельна комісія Тростянецької ОТГ працює за положенням, відповідно до якого місцевим учасника АТО видають земельні ділянки під сільське господарство не 2 га, а до 0,5 га.

Про це йдеться на сторінці у Фейсбук “Тростянець Антикор”.

Головою земельної комісії є місцевий підприємець Тарас Дорощук (ТОВ “Казкова Поляна”).

Зазначимо, що вказане положення Тростянецької ОТГ є підзаконним актом і має меншу юридичну силу аніж Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (Стаття 12), де вказано, що учасники бойових дій мають право на першочергове забезпечення земельною ділянкою та Земельний кодекс України, де вказано, що кожен громадянин має право отримати земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства до 2 га (Стаття 121).

Дружина учасника бойових дій із Тростянецької ОТГ Наталія Турута у коментарі висловила обурення таким положенням, який прийняли депутати громади і зазначила:

“Коли справа йшла про захист держави, ніхто не питав про прописку, а тепер вона потрібна. Багато хто змирився з цим. Військові приходять додому і буквально тішаться, тому, що вигризають у влади. Багато людей, які відслужили і хочуть жити в нашій місцевості, але не мають коштів на придбання тут будинку, звартались із заявами про отримання ділянки , навіть, не під забудову, а під садівництво і їм відмовили, мотивуючи тим, що не прописані на території ОТГ. Люди мають право! Право на першочергове отримання земельної ділянки у власність, вони його відвоювали, вибороли.

Мій чоловік зареєструвався на території Тростянецької ОТГ, але не все так просто. Тричі написані заяви на виділення земельної ділянки під ОСГ отримали відмови. Причини різні. Їх можна знайти, якщо захочеш. Спочатку чоловік писав заяву на 2 га, потім змирився , як і інші, і просив 0.5. Нема. Мене питають – чому ви так вчепились того Красова і не найдете клапоть землі в іншому місці? Відповідаю: ми хочемо землю, не для того щоб її продати, ми хочемо працювати на ній”.

Наталія Турута зазначила, що депутати Тростянецької ОТГ заявляють, що не має земельних ділянок для учасників війни, однак знаходять їх, щоб роздати своїм родичам, близьким, працівникам своїх фірм та ін. Також жінка учасника війни додала, що через свою громадську позицію вже отримувала погрози від голови земельної комісії.

Учасник російсько-української війни, свободівець Михайло Галущак у коментарі зазначив, що прийняття подібних положень є неприпустимим. “Виходить так, що хто не воював має право взяти собі 2 га землі, а людину яка воювала обмежують 50 сотиками. То що, тим, людям, які воювали і живуть у Тростянецькій ОТГ – їм треба приховувати, що вони захищали Україну? Хіба це справедливо? Хіба так шанують своїх героїв? Чому історія нас нічого не вчить? Якщо б не наші захисники, то роздавали б депутати собі землі десь у Сибіру”, – наголосив Михайло Галущак.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.