Take a fresh look at your lifestyle.

Свободівці привітали зв’язкову Шухевича Ольгу Ільків із 100-літтям (фото)

147

Сьогодні, 21 червня, свій День народження святкує зв’язкова Головного командира УПА Романа Шухевича, політв’язень радянських концтаборів, письменниця Ольга Ільків.

З цієї нагоди прийшли привітати ювілярку голова Львівської обласної організації ВО “Свобода” Олег Панькевич, голова Об’єднання українок “Яворина” Ірина Сех та очільник міської “Свободи” Львова Любомир Мельничук.

Ірина Сех на своїй сторінці у Фейсбук зазначила, що сьогоднішній День народження Ольги Ільків – це не тільки її особиста дата, її рідних і близьких; це подія для всіх українців, для держави, яка має таких героїчних людей, які творили славні сторінки нашої історії.

“Це подія для націоналістів, – продовжила Ірина Сех, – для Всеукраїнського об’єднання українок «Яворина», для ВО «Свобода», бо маємо честь називати Ольгу Ільків своєю посестрою.

У зовсім юному віці вона поринула в підпільну боротьбу. І відтоді її життя супроводжувала постійна небезпека бути викритою та потрапити в лещата каральних органів, страх за побратимів, рідних, дітей, які можуть стати невинними жертвами через її вибір. На її тендітних плечах була величезна відповідальність, бо виконувала доручення головнокомандувача Романа Шухевича, від неї часто залежали життя й безпека побратимів. І ворог не пошкодував її. Ольга, тоді вже мама двох маленьких дітей, відбула 12 років за ґратами.

Ольга Ільків у молодості

Після звільнення й повернення випробування не скінчилися. Здавалося, в рідному краї та й в усьому світі нема куточка, де вона могла б прихилитися: ночувала на вокзалах, виконувала найчорнішу роботу, робила все, щоб отримати прописку і бодай якусь кімнатку заради одного: повернути рідних дітей, розлука з якими знищувала.
Ця мужня горда жінка ніколи не скаржилася на долю й нічого не просила. Вона досі живе дуже скромно, не чекає нагород і преференцій. І доки може, проповідує ідею нації поміж українців.
Вона – символ нескореності й нашої боротьби за свободу. І водночас – дуже глибока, творча особистість, багата талантами”.

Голова Об’єднання українок “Яворина” переконана, що про життєвий шлях Ольги Ільків писатимуть романи, зніматимуть кіно, викладатимуть на уроках у навчальних закладах.

“Це буде дуже скоро, але вже в іншій Україні, про яку мріє і якій віддає кожен свій подих, кожен стукіт серця Ольга Ільків”, – наголосила Ірина Сех.

Коротка історія життя Ольги Ільків

Зазначимо, що завдяки численним зверненням та наполегливій позиції Львівської обласної організації ВО “Свобода” та Об’єднанню українок “Яворина”, Львівська міська та обласна ради у 2017 р. придбали для Ольги Ільків нове житло у Львові.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.