Take a fresh look at your lifestyle.

На відміну від теперішньої влада, “Свобода” зберегла лікарні у Підкамені, Красному, Заболотцях, Лопатині…, – Ірина Сех

389

“Всередину учасників заходу (круглого столу про проблеми медицини на Львівщині – ред.) – депутатів, лікарів, громадських активістів – не пустили. Голова обласної ради відмовився надати приміщення для такої важливої дискусії. І знав, чому. На тому обговоренні чи не кожен промовець згадував Ганущина «незлим, тихим словом»”.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук за підсумками круглого столу «Оптимізація, реорганізація, приватизація… Що відбувається в медичній галузі», повідомила Голова об’єднання українок “Яворина”, свободівка Ірина Сех.

“Лікарі, представники медичних профспілок з болем розповідали про те, як чинне керівництво ради знищує цілі напрямки в системі охорони здоров’я – психіатричну службу, фтизіатричну, дермато-венерологію, – продовжила Ірина Сех, – Заклади закривають, так би мовити «оптимізують», лікарі й медсестри опиняються на вулиці, пацієнти не можуть отримати лікування, а влада наживається на цій людській біді, продаючи комунальне майно.

З року в рік влада замість розвивати медицину руйнує її. Навіть зараз, в час пандемії, коли всі мали би зрозуміти, наскільки важлива і потрібна ця галузь, нічого не змінилося”.

Голова Об’єднання українок “Яворина” Ірина Сех навела приклад з 2008 р., коли Львівська обласна рада заповзялася продавати комунальні аптеки.

“Тоді фракція ВО «Свобода» всього з 10 депутатів намагалася зупинити цей процес, закликала принаймні підходити до нього по-господарськи. Показовим є приклад Бродівської аптеки. «Свобода» не дала продати це приміщення, його передали в районну комунальну власність для потреб медицини і згодом в цій будівлі, відремонтованій та оновленій, розгорнула роботу жіноча консультація.

Не зберегли б приміщення, хтозна, чи було б реалізовано такий проект. Згодом за режиму Януковича-Азарова влада серйозно взялися за медичну галузь: насаджувалася так звана оптимізація, а насправді закриття ФАПів, відділень, лікарень, звільнення працівників. Тоді Львівська обласна рада всупереч тиску центральної влади не дозволила цього зробити. Зокрема, ми не дали закрити лікарні в Підкамені, Красному, Заболотцях, Лопатині, хоч цього дуже хотіла влада…”, – додала Ірина Сех.

Особливо відзначилося у питанні приватизації теперішнє скликання Львівської обласної ради. “Скільки майна роздерибанено… Знищено дитячий психоневрологічний диспансер, дитячий кардіологічний санаторій, заклади фтизіатричного напрямку. Зараз на порядку денному – приміщення обласної клінічної на Некрасова і Чернігівській. Так, вони старі й занедбані, але їх продадуть (думаю, не за ринковими цінами), потім власник приватизує землю під ними, потім виростуть багатоповерхові офісні центри чи житлові будинки. І вже не можна буде використати ні ці будівлі, ні ділянку для потреб медицини – для нових корпусів чи лабораторій. Чи жіночої консультації…

Повертаючись із того публічного обговорення, вздовж дороги натикалася на білборди партії ЄС «Допомога медикам – допомога українцям». І згадувала, як лікарі говорили, що ще ніколи не зазнавали такого тиску й приниження, як зараз, за цієї влади, особливо в кабінеті Ганущина. Того самого Ганущина, котрий представляє (чи вже не представляє?) БПП (чи то тепер – ЄС). Цинізму простого хлопа з Рахова (с) нема меж…”, – наголосила голова Об’єднання українок “Яворина” Ірина Сех.

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.