Take a fresh look at your lifestyle.

“Були запеклі бої”: націоналісти на Сихові упорядкували могилу борцям за волю України (фото, довідка)

750

У Львові націоналісти упорядкували на вул. Садибній (Старий Сихів) символічну могилу борцям за волю України.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив свободівець Іван Лещишин.

“Кожен квадратний метр нашої Богом даної землі окроплений кров’ю Героїв які віддали своє життя за Волю України, – зазначив свободівець, – А це починаючи від княжої та козацької доби, Січових Стрільців, вояків УНР і УПА, Небесної Сотні і Героїв українсько-московської війни.

Через сильні і тривалі дощі могила заросла травою, напис потемнів, фарба на хресті вигоріла на сонці, тому сихівські свободівці і небайдужі мешканці вирішили впорядкувати це місце. Почистили залишки старої фарби на хресті, покосили і прибрали траву, відновили напис на таблиці та пофарбували огорожу і хрест, адже хрест – є символом вічного життя і того, що герої не вмирають”.

Іван Лещишин

Як зазначає історик Михайло Галущак, на Сихові у ході польсько-української війни 1918-19 рр. тривали запеклі бої. 22 грудня підтримати своїх солдат у Козельники приїхав очільник Польщі Юзеф Пілсудський. Ділянкою українського фронту на Сихові у Галицькій Армії під час першого штурму Львова (27-31 грудня 1918 р. ) командував отаман Осип Микитка.

Гармаші Галицької Армії на Сихові

Групі Отамана Микитки було віддано приказ о 9 год вранці 27 грудня розпочати артилерійський вогонь, а в 11 год «перейти в наступ правим крилом через Зихів на Козельники, а лівим крилом через західний кінець Сокольників на Кульпарків». Найближчою метою цієї Групи було заволодіти лінією Сокільники-Козельники з подальшим розширенням фронту на Кульпарків та Пасіки Міські (місцевість на Сихові у районі вулиць Пасічна, Зелена, Вашингтона)”.

Штаб Групи Микитки був у Давидові.

Вранці 27 грудня Групі отамана Микитки було віддано наказ до світанку заволодіти лінією Козельники-Скнилів і готуватися до наступу на Софіївку (південна місцевість Львова), вокзал Кульпарків, з метою їх заволодіння. Отаману Осипу Микитці було рекомендовано тримати тісний зв’язок із сусідніми Групами, особливо з козачею бригадою (дислокувалася у районі Наварії).

Осип Микитка

Важливу роль Групі отамана Микитки відводили і під час другого штурму Львова українськими військами 11-14 січня 1919 р. О 8 год ранку 11 січня Група отамана Микитки повинна була розпочати артобстріл, а в 11 год перейти у наступ. Перед Групою ставили завдання: «вийти на лінію Перзенківка, Пасіки Міські, для дальнішого наступу на Софіївка, Погулянка, для заволодіння ними». Військовим наказувалося весь час проводити розвідку місця перебування ворожих сил.

Могила на Сихові

Залиште відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікований.